29.06.2003r - niech no zobaczę, który to już mamy pociąg rozkładowy hmmm....wyglądałoby na to, że VI ale w sumie to już VII :) 


27.06.2003r -
mamy już pierwszą odpowiedź dyrekcji z Lublina: otóż jest ona zainteresowana przekazaniem pozostałego majątku jednak tylko na ręce samorządów, tak że teraz wszystko w ich rękach!
26.06.2003r - podczas spotkania z autorem znakomitej książki "HISTORIA KOLEI KRAKÓW - KOCMYRZÓW" Panem Romanem Garbacikiem przekazane zostały przez niego na cele statutowe Stowarzyszenia Sympatyków Zabytkowej Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej jej egzemplarze autorskie. Będą one do nabycia już od Poniedziałku zarówno w pociągu jak i na stacji Jędrzejów Wąski stanowiąc sobą niepowtarzalne kolejkowe cegiełki!!! UWAGA! W ostatnich 15 egzemplarzach znajdziecie autograf samego autora!!! Nawiązana została również bliższa współpraca, która być może poza innymi efektami zaowocuje opracowaniem i wydaniem szerszej monografii Jędrzejowskiej Kolejki Dojazdowej... 
23.06.2003r - :))))))))))))))))) myślę, że dziś najważniejszą wiadomością jest:

PKP SA CENTRALA ZAKŁAD GOSPODAROWANIA NIERUCHOMOŚCIAMI

UL. OKOPOWA 5        22-022 LUBLIN

ŚWIĘTOKRZYSKA KOLEJKA DOJAZDOWA ,,CIUCHCIA EXPRES PONIDZIE" SP. Z O.O. W JĘDRZEJOWIE I STOWARZYSZENIE SYMPATYKÓW ZABYTKOWEJ JĘDRZEJOWSKIEJ KOLEJI DOJAZDOWEJ W JĘDRZEJOWIE INFORMUJE, ŻE JEST ZAINTERESOWANE PRZEJĘCIEM POZOSTAŁEGO PO BYŁEJ JĘDRZEJOWSKIEJ KOLEI DOJAZDOWEJ MAJĄTKU PKP TO JEST TORÓW NA ODCINKACH PIŃCZÓW - WIŚLICA I UMIANOWICE - RAKÓW OPATOWSKI ORAZ POZOSTAŁYCH ŚRODKÓW TRWAŁYCH.

W PRZYSZŁOŚCI  MOŻLIWE JEST PROWADZENIE RUCHU NA TYCH ODCINKACH, A ŚRODKI ZOSTANĄ WYKORZYSTANE JAKO EKSPONATY I DO DZIAŁALNOŚCI PROWADZONEJ PRZEZ SPÓŁKĘ.

PRZEJĄĆ POWYŻSZE MOŻEMY W DRODZE DAROWIZNY NIEODPŁATNIE.

UWAŻAMY, ŻE NALEŻY ZACHOWAĆ RESZTKI KOLEJKI DLA POTOMNYCH.

Z WYRAZAMI SZACUNKU PODPISY:  PREZES ZARZĄDU EDWARD CHOROSZYŃSKI I PREZES STOWARZYSZENIA KRZYSZTOF GÓRAL

Wiadomość ta została przekazana do zakładu nieruchomości w Sędziszowie, skąd została przesłana faksem do Lublina. Ponadto jutro bezpośrednio zostanie ona przesłana pocztą do Lublina. Ponadto odbyła się również w sprawie rozmowa telefoniczna w Sędziszowie między Panem Kurandą, a Głównym Dyrektorem Panem Tracichlebem. O sprawie będą również poinformowane władze regionu, województwa wraz z Panem konserwatorem zabytków, oraz ministerstwo. Wszyscy liczymy na pozytywne rozpatrzenie sprawy i pomoc ze strony PKP przyczyniającą się przez to do zachowania i odtworzenia tych unikatowych tras dających obraz i świadczących o potędze kolei, ludzkiej myśli i pracy na ziemiach polskich. Zaś ja osobiście zamierzam uruchomić specjalna podstronę, na której na bieżąco będą wszyscy Państwo informowani o postępach w tej sprawie. Strona ta znajdzie się także w tworzonym webringu Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej!

Dziś sprawnie przeszły dwa kursy, zaś jutro jedzie pociąg z dziećmi z Kostomłotów z opieki społecznej!
22.06.2003r - wyjechał V pociąg rozkładowy gromadząc około 80 pasażerów z różnych stron Polski. W związku z dużym zainteresowaniem i licznymi telefonami przez wakacje pociągi rozkładowe mają kursować co niedzielę! Dojeżdżając zaś do Pińczowa oczom wszystkich ukazał się niesamowity widok - Pińczowska stacja z inicjatywy władz lokalnych została bardzo dokładnie oczyszczona ze wszystkich zarośli, odsłonięta została bocznica z rampą załadowczą i pięknie wykoszono trawę!!! Ponadto ma zostać zlikwidowane rozlatujące się betonowe ogrodzenie od strony ulicy i zastąpione bardziej ekologicznym! Zdjęcia z odradzającego się Pińczowskiego dworca już niebawem! Dziękujemy! 
19.06.2003r - według otrzymanych przeze mnie informacji od Pana Naczelnika, w Jędrzejowie nadal sucho jak pieprz...
18.06.2003r -
po wczorajszym pociągu dziś "chwila wytchnienia", poza codziennymi pracami jednak miało się odbyć zebranie w celu omówienia oczekiwań i postępu robót oraz najbliższych planów. W Piątek ma się odbyć koszenie Umianowic. Uruchamiana jest także lokomotywa Lxd2-332, która być może poprowadzi niedzielną wycieczkę rozkładową! No chyba, że się pogoda poprawi, popada troszkę deszczu, to wtedy może by tak... (oczywiście nic nie sugeruję ;)
15.06.2003r -
dziś wyjechał zgodnie z rozkładem jazdy pociąg wiozący gości z Węgier. Ten tydzień zapowiada się nieco luźniej, zamówione są jak na razie pociągi na Wtorek, Sobotę i Niedzielę. W Pińczowie z inicjatywy władz lokalnych została wykoszona trawa na całej stacji - DZIĘKUJEMY!!!
09.06.2003r -
kolejna udana wycieczka z Ciuchcią Expres Ponidzie przemknęła dziś wśród nadnidziańskich krajobrazów, na jutro zaplanowana jest następna... a w międzyczasie za Umianowicami zmieniona zastała wstawka oraz dokonano przeglądu mostów!!! 
08.06.2003r -
dziś wyruszył IV pociąg rozkładowy Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej gromadząc około setki podróżnych w tym bardzo liczną grupę Miłośników Kolei! Gdyby nie moja mała wpadka wszystko odbyłoby się jak zwykle bezbłędnie ;) Ale tak czy owak zabawa była przednia i wszyscy zadowoleni, a przecież o to właśnie chodzi! A całą resztę zawsze to przynajmniej będzie się mile wspominać (przynajmniej mam taką nadzieję :) I jeszcze jedno - tory na Hajdaszek nadal na swoim miejscu!!! Co prawda dostrzegliśmy razem z kolega z Nowego Sącza (niestety nie znam w sumie nawet imienia :0 ślady użycia klucza płaskiego w postaci obtarć przeciwległych płaszczyzn nakrętek, ale na tym się skończyło, gdyż również zamalowany gwint nie wykazywał śladów jakiegokolwiek naruszenia. Ktoś nałożył klucz ale zrezygnował z dalszego jego wykorzystania oby raz na zawsze!!! Teraz wypada jak najszybciej zamocować powyrywane szyny....
07.06.2003r -
podczas porannego przejazdu pociągu okazało się, że ktoś kradnie nowe, dopiero co świeżo zamocowane deski z zabytkowych mostów na uczęszczanym szlaku !!!! Deski te zabezpieczają przed wzdłużnymi przesunięciami podkładów na klatkach mostów... miejmy nadzieję, że zostaną podjęte w związku z tym szczególne środki i wyciągnięte surowe konsekwencje, gdyż chodzi o czynny szlak i bezpieczeństwo podróżnych!!! Jak na razie nie ma o to obaw, ale należy uleczyć takie pomysły w zarodku by nie znalazły dalszej kontynuacji. Poza tym wszystko odbyło się zgodnie z planem i pociąg powrócił planowo do Jędrzejowie by w chwilę później udać się na zabawę w Umianowicach z nauczycielami startującymi w Jędrzejowskim turnieju piłki nożnej!!!  
06.06.2003r -
z okazji imienin miesiąca zorganizowany został pociąg specjalny.... żartuję oczywiście, ale aktualnie w Umianowicach znów trwa zabawa!!! Bawią się z nami nauczyciele Zespołu Szkół z Kielc, może wrócą do nas ze swoimi pociechami ;) A w Jędrzejowie trwa właśnie remont wagonu typu FAUR!
04.06.2003r
- jeszcze ciepłe wiadomości z Jędrzejowa - zabawa w Umianowicach trwa. Uczestniczą w niej goście aż z Węgier! Niestety parowóz nie wyjechał w związku z upałami i 3 stopniem zagrożenia pożarowego byłoby to zbyt ryzykowne. Mimo wszystko nastroje są rewelacyjne, a wszyscy zadowoleni podobnie jak i dzieciaki ze szkoły Nr 3 - uczestnicy porannej wycieczki!!! Na Sobotę zaplanowano również dwa pociągi jeden zamawia Huta im. Tadeusza Sędzimira z Krakowa zaś drugim pojadą nauczyciele - uczestniczący w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej!
02.06.2003r - dziś pojechał jeden pociąg podobnie jak i jest w planie na jutro. Natomiast we Środę pojadą dwa pociągi w tym jeden z parowozem zamówiony przez gości z Węgier! W związku z nadmiarem zajęć i obowiązków, które spoczęły na załodze Świetokrzyskiej Kolejki Dojazdowej planowane jest uruchomienie eksternistycznych kursów na pomocnika oraz palacza aby odciążyć nieco kolejkarzy.
01.06.2003r -
z okazji Dnia Dziecka w dniu dzisiejszym ma wyjechać z Jędrzejowa pociąg specjalny jednak niestety nie dam rady w nim uczestniczyć :( Mam nadzieję zatem, że ktoś prześle jakiś reportaż może nawet fotki, które to czym prędzej zamieszczę!!! Z tego co wiem pociągi są już zaklepane do 16 czerwca ale zawsze istnieje możliwość dołączenia wagoników do poszczególnych składów!!! Tak, że Zapraszamy! Wiadomość z ostatniej chwili sponsorowany pociąg specjalny na dzień dziecka w składzie 3 wagony + bufet jest w Umianowicach, gdzie wszyscy się doskonale bawią korzystając z pięknej pogody!!!