27.07.2003r - jak ten czas leci :) XI rozkładowy przeszedł do historii gromadząc około 70 osób nie licząc oczywiście najmłodszych uczestników wycieczki, których nie obejmują bilety :) Galeria!

25.07.2003r - wg najświeższych informacji z "frontu robót" komisja przebiegła dobrze, może być tylko mały problem z pozyskaniem majątku - ale wokół jest dużo przychylnych ludzi więc trzeba działać! Dziś Pan Naczelnik będzie na żywo w radiu plus, niestety nikt nie wie o której godzinie. Zabrana została Nyska z majątku nie przekazanego jeszcze przez kolej! Przegląd mostów został zrobiony do końca!
20.07.2003r -
zwieńczeniem bardzo pracowitego tygodnia (praktycznie tylko w piątek nie było pociągu!) był dzisiejszy pociąg rozkładowy, który to okazał się rekordowym jak dotychczas gromadząc aż 130 pasażerów!!! Dla wszystkich gorące pozdrowienia! A we wtorek ma się na kolejce pojawić komisja w sprawie przekazania pozostałego majątku (linie do Wiślicy i Rakowa, nieruchomości i pozostały tabor) w skład której mają wejść władze PKP z Warszawy, Lublina, Sędziszowa oraz władze miasta Jędrzejowa. We wtorek postaram się umieścić dla Was niezwłocznie jej rezultaty.

14.07.2003r - dziś wyjechał pociąg z polskimi dziećmi z Niemiec i z Białorusi będącymi na wspólnym obozie, razem z nimi pojechały również dzieci z półkolonii organizowanej przez Caritas - przejazd ten odbył się na koszt kolejki więcej w artykule Gazety Jędrzejowskiej! 
13.07.2003r - i poszedł IX rozkładowy, jako że dziś 13 i pogoda również nie za bardzo zgromadził on około 40 osób tak więc nie taka ta 13 straszna :)
12.07.2003r -
dziś na szlak po remoncie wyjeżdża Lxd2-332! Zapory na E77 są już gotowe, zaś teren Jędrzejowskiej stacji został wyplewiony :) Otrzymaliśmy również propozycję umieszczenia naszego banneru reklamowego, odnośnika i artykułu o kolejce w formie newsa lub też nawet całego felietonu na stronie www.pinczow.com !!! co mnie niezmiernie cieszy bo trzeba działać wspólnie - Dzięki!!! A tak poza tym to pociąg jedzie dziś czyli w sobotę, jutro rozkładowy, a na przyszły tydzień zamówione już są pociągi na poniedziałek, środę i czwartek oraz jeszcze nie na 100% na wtorek!!!
07.07.2003r -
dokonano już wyboru 3 zdjęć, z których to w najbliższym czasie powstaną kolejkowe kartki pocztowe, a to dzięki Panu Rafałowi który specjalizuje się w ich tworzeniu - tworząc z nich prawdziwe dzieła, więcej możecie znaleźć na stronie www.plus.kielce.pl/pocztowki/ naprawde warto zobaczyć !
06.07.2003r -
Jędrzejów godzina 9:40 wyrusza w trasę VIII pociąg rozkładowy gromadząc w sumie około 90 osób co zważywszy na bardzo niekorzystną pogodę w dniu dzisiejszym jest nie lada sukcesem. Frekwencję wsparła liczna grupa turystów z Buska Zdroju za sprawą Biura Podróży POL-TOUR z Pińczowa Pana Ryszarda Sroki - jeszcze dziś znajdziecie na naszych stronach ofertę biura!!! Dzięki staraniom DJ Krzysztofa i kolegi Darka stworzono podwaliny pod rozwój informacji o atrakcjach na trasie kolejki za pomocą radiowęzła i rozwinięcie kontaktu z turystami odwiedzającymi tak licznie ten region za pośrednictwem kolejki. Położony został także duży nacisk na jak najszybsze rozwinięcie kolejkowego systemu informacji turystycznej, na który od teraz zawsze będą mogli liczyć nasi goście!!! Jutro remont drugiej zapory na E77! Galeria z VIII już niebawem!!!! Prace nad uruchomieniem Lxd2-332 idą pełną parą!
05.07.2003r -
oferta Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej za pośrednictwem Pana Wojewody Świętokrzyskiego została przekazana do konkursu na najlepszą inicjatywę turystyczną regionu!!! Przejazd specjalny ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej - wspaniała zabawa w Umianowicach przedłużyła się aż tyle, że pociąg powrócił na Jędrzejowską stację około godziny 1.00 w nocy!!! (wyjechał zaś o 14.00 :) Po przyjeździe ze strony uczestników będących pod wielkim wrażeniem kolejki i tego co się na niej dzieje, padło mnóstwo obietnic zarówno wsparcia jak i poparcia - LICZYMY PO CICHU NA ICH REALIZACJĘ :) Manewry przed jutrzejszym planowym skończyły się około 1:30.

W związku z planowanym rozwojem działu historycznego i gromadzeniem informacji oraz pozyskiwaniem eksponatów do przyszłego Muzeum Kolejnictwa Polskiego w Jędrzejowie przeprowadzone zostały wstępne rozmowy z ostatnim kolejarzem Jędrzejowskiej Kolejki Dojazdowej oraz ostatnim zawiadowcą stacji Cudzynowice i Skalbmierz. Przeprowadzono również wstępną dokumentację fotograficzną pozostałości po kolejce w tych miejscach szczegóły już niebawem.
04.07.2003r -
dziś została zdemontowana zapora od strony Krakowa na trasie E77... po konserwacji i malowaniu jeszcze dziś ma wrócić świeżutka na swoje miejsce, zaś na dopiero co odremontowaną i odmalowaną budkę dróżnika trafić ma tablica informująca wszem i wobec dokoła o jędrzejowskiej perełce turystycznej. Dokonany został obchód połączenia do Wiślicy przez Panów z dyrekcji z Sędziszowa z Panem Kurandą na czele! Zatem przygotowania do przejęcia tych odcinków mają się dobrze i idą pełną parą!!! TAK TRZYMAĆ! Jest jeszcze sporo innych radosnych nowin jednak było ich dziś tyle, że nie chcę tu przypadkiem czegoś zamieszać bo nie wiem czy wszystko spamiętałem. Kiedy będę wszystkiego pewien po niedzielnym rozkładowym niezwłocznie wszystko opiszę! Co wiem na pewno to to, że Telewizja Lublin przygotowała wspaniały reportaż z wczorajszego przejazdu i ma dołożyć wszelkich starań by został on wyemitowany na całą Polskę!!! Zaś prasa pisze o przejęciu odcinków do Rakowa i Wiślicy!!! Cieszy mnie to niezmiernie jak chyba każdego z nas :)))))))))))) Ale szczegóły jutro tj. w niedzielę w nocy ;) No i są wreszcie bileciki... domowego wyrobu ale są :) A jutro czyli w sumie dziś jedzie kolejny pociąg specjalny, tak że dobrze jest!
02.07.2003r -
jutro pociąg z TV Lublin!!!