31.08.2003r - XVI tegoroczny pociąg rozkładowy z Gazetą Wyborczą gromadzi około 80 osób. Podczas drugiego postoju w Umianowicach historyczna chwila -  lokomotywa Lxd2-332 prowadzona przez Pana Adama i Pana Krzysztofa po potwierdzeniu dobrego stanu torowiska po 8 latach od ostatniego przejazdu wjeżdża po raz pierwszy od zamknięcia linii na jazdę próbną na oczyszczony przez nas tor na Hajdaszek w kierunku Raków Opatowski, by po fotostopie powrócić na Umianowicką stację. Zaś na Umianowickiej stacji same nowości!!! Podczas zabawy po pieczeniu kiełbasek fundowanych dziś pasażerom Ciuchci przez Gazetę Wyborczą nowe atrakcje - konkursy i zawody z licznymi nagrodami: kręgle, rzutki, rzuty osobiste do kosza, oraz nagroda specjalna dla posiadacza ostatniego dziś zakupionego biletu. Podczas drogi powrotnej nieplanowana atrakcja - krzyżowanie ze składem szerokotorowym linii LHS w podwójnej trakcji na wiadukcie nieopodal osady Wygoda!!! A oto i spora galeria!!!

Lokomotywa Lxd2-332 na torze na Hajdaszek!

30.08.2003r - a dziś pociąg wieczorny z zakładem energetycznym
29.08.2003r -
dziś wyruszył pociąg gospodarczy - rzadkość na polskich wąskich torach w składzie brankard, platforma, węglarka, którego mieliśmy szczęście być uczestnikami - sprawozdanie niebawem. Transport podkładów do Motkowic, wymiana podkładów na mostach i remonty bieżące, koszenie stacji w Umianowicach, łatanie desek na scenie, I etap wycinki krzaków na odcinku Umianowice - Hajdaszek (tzw dobry początek :), wycinka drzew zagrażających turystom podczas przejazdu (gałęzie) pociągu i ich transport do Jędrzejowa, gdzie po przerobie stanowić będą przęsła plecionego ogrodzenia na stacji Umianowice!!!

28.08.2003r - prace przy moście nad Nidą - m.in umacnianie środkowego filara, koszenie Jędrzejowskiej stacji
26.08.2003r -
kolejny wywiad Pana Prezesa dla Telewizji Świętokrzyskiej tym razem w temacie organizowania i obsługi kolejki wąskotorowej w muzeum w Tokarni oraz o sukcesach na niedzielnych targach!
25.08.2003r - oględziny zabytkowej Kuźni i Odlewni oraz Hali Napraw w Jędrzejowie w celu umieszczenia raportu dotyczącego niezwłocznej potrzeby remontu dachu na w/w budynkach przed zimą i pozyskania sponsora na pokrycia dachowe dla tych budynków.
24.08.2003r -
i stało się Ciuchcia Expres Ponidzie na targach turystycznych w Warszawie organizowanych przez "Gromadę" odnosi wielki sukces przyciągając swoją atrakcyjna ofertą i niepowtarzalnym stoiskiem całe rzesze zwiedzających!!! Co zostało nawet docenione przez organizatora imprezy, który spośród około 30 stoisk wystawców i szeregu imprez towarzyszących wyróżnił na swojej stronie internetowej właśnie nas :) Co tu dużo mówić zapraszam na stronę główną www.gromada.pl gdzie w sprawozdaniu z targów na zaszczytnym pierwszym miejscu znajduje się właśnie stoisko Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej i jako atrakcja targów jest polecana przejażdżka ciuchcią z Jędrzejowa do Pińczowa!!! DZIĘKUJEMY!!! Tak więc długie dni przygotowań i zarwane noce nie poszły na marne :) Nawiązano szereg kontaktów zarówno z instytucjami jak klientami indywidualnymi zarówno z kraju jak i zagranicy promując z całych sił zarówno kolejkę jak i cały region Ponidzia. Zapraszam jednocześnie na nasze sprawozdanie z targów połączone z galerią!

CIUCHCIA EXPRES PONIDZIE NA TARGACH W WARSZAWIE!
Pozdrowienia dla właśnie oglądających :P
21.08.2003r -
w temacie targów turystycznych w Warszawie organizowanych przez Gromadę, rozpoczynają się one o godzinie 11.00 w tą niedzielę stoisko Ciuchci Expres Ponidzie ma mieć numer 23 - serdecznie wszystkich zapraszamy!!! A drukarka walczy dzielnie dalej :)
19.08.2003r -
potwierdziły się wieści iż Muzeum Wsi Kieleckiej zaproponowało Świętokrzyskiej Kolejce Dojazdowej utworzenie i prowadzenie na terenie skansenu w Tokarni linii kolejowej wąskotorowej od długości około 6km! Zaś na kolejce pojawia się coraz więcej ludzi chętnych do wzięcia pod opiekę jej części i pomoc w ich utrzymaniu. Więcej już wkrótce :)
18.08.2003r -
przygotowania do targów idą pełną parą - drukarka nie ma czasu wystygnąć :) po krótkiej awarii głowicy walczy dzielnie dalej, stąd też zauważalne braki na stronie ;) Przygotowywane są obrazki formatu A4 z dostępnych zdjęć, foldery, ulotki, wizytówki, płyty i wszystko co tylko się da :) Starostwa powiatowe i miasta, które łączy kolejka obiecały również wydawane przez siebie foldery! Planowane jest m.in. zabranie lamp i innych przedmiotów związanych z kolejką w tym ramienia semafora, nagłośnienia, komputera do przeprowadzenia prezentacji w oparciu o już zgromadzone na cd dane, by stworzyć na stoisku niepowtarzalny klimat kolejki :)
17.08.2003r -
XIV pociąg rozkładowy pobił dotychczasowy rekord ilości pasażerów osiągnąwszy aż 150 osób!!! Galeria już jest :) Otrzymałem kasetę wideo z nagraniem wspomnianego niżej wywiadu, przy sprzyjających okolicznościach (jak na razie mój sprzęt strasznie kuleje) postaram się zamieścić na necie!!! Po zeszłotygodniowym sobotnim oprysku trawkę zaczyna już troszkę "brać" :) W związku z budową remizy w miejsce Pińczowskiej hali sportowej zdemontowane zostały dwie pary szyn w kierunku Wiślicy i przekazane w depozyt, fotki z miejsca zajścia znajdziecie w galerii z niedzieli. Wszystko wygląda jak na razie dość dobrze (obeszło się bez palnika) i miejmy nadzieję, że osiągnie swój szczęśliwy finał :)

14.08.2003r - pociąg na 100-lecie Jędrzejowskiej mleczarni z zabawą w Umianowicach, trzy klasy rumuńskie, plener, 3Aw i oczywiście Bufet! Niestety burza i deszcz nieco przegonił wszystkich tak że pociąg wrócił po godzinie 23, niestety nie udało mi się uchwycić składu w świetle błyskawicy, ale oto Lxd2-332 manewrujący na stacji Umianowice szykując się do powrotu: :)


12.08.2003r -
Pan Naczelnik Edward Choroszyński dał dziś wywiad dla Telewizji Świętokrzyskiej na temat kolejki o osiągniętych w bieżącym roku sukcesach i planach na przyszłość! Osobiście nie wiem jeszcze kiedy ma zostać wyemitowany... JUŻ WIEM, wiadomość z ostatniej chwili - program będzie jutro na jędrzejowskiej kablówce - ale postaramy się by się znalazł również na sieci :) Sam walczę z materią by w miarę możliwości i środków przygotować się jak najlepiej do Targów Turystycznych mających się odbyć w Niedzielę 24 sierpnia w Warszawie. By jak najlepiej przedstawić choćby część z atrakcji oferowanych przez kolejkę i stworzyć najbardziej niepowtarzalne ze wszystkich stoisk :) Jeśli ktoś miałby jakieś pomysły rzucajcie na maila (miejsca jest dość mało 1,5m/2m!)
10.08.2003r - XIII
pociąg rozkładowy na przekór przesądom przebył nadnidziańską trasę bez żadnych zgrzytów gromadząc ponad setkę osób :) Podróżowała dziś z nami Pani reporterka Radia Kielce przygotowując audycję o kolejce i jej trasie, której atrakcje bardzo szczegółowo przedstawiał i opisywał podróżujący dziś z nami Pan Naczelnik. Były też wstawki na żywo :) Całość wyemitowana zostanie 17 lub 24 sierpnia o godzinie 11.10 Zapraszamy!!! Aaa i galeria :)

08.08.2003r - dziś kolejny w tym tygodniu pociąg specjalny wycieczkowy, a jutro drugi w tym roku oprysk linii, gdyż bujna roślinność Ponidzia stale upomina się o miejsce dla siebie. W niedzielę XIII rozkładowy, na który już zapowiedziało się Radio Kielce z audycją na żywo!!! Zapraszamy :)
03.07.2003r -
dziś pomknął kolejny XII rozkładowy wraz z 80 osobami na pokładzie!!! Galeria!