26.06.2005 - "Świętokrzyskie Dni Kupały" z "Ciuchcią Expres Ponidzie" w ramach całego cyklu imprez jakie znaleźć możecie na stronie www.kupala.pl była również ta jedyna, kolejkowa!!! Może nie całonocna, choć i taka jest planowana na przyszły rok, ale zawsze to można było puścić wianki z biegiem Nidy, wysłuchać koncertu profesjonalnego akordeonisty, bawić się razem z Kupałą, jego rusałkami i Babą Jagą,... i oczywiście - przejechać się kolejką!!! Zapraszam do galerii i jednocześnie chciałem zaprosić osoby uczestniczące w przejeździe do publikowania na naszej stronie swoich zdjęć!!!

?????????? - "Once Upon A Time In Umianowice" - "Pewnego razu na dzikim wschodzie" czyli wstrząsająca galeria Bogdana z napaści na Umianowice indiańskiego szczepu Arapacho i uprowadzenia pasażerów kolejki. Gdyby nie bohaterska postawa autora materiału serwującego indianom duże ilości wody ognistej, przewyższające ich wrodzone możliwości przyswajania, mogłoby być nieciekawie...

23.06.2005r - W temacie niedzieli jednak troszkę zdradzimy ;) Poza przejazdem, piknikiem i zabawą "dodatkowo kupała czarownica  rusałki i akordeonista do zabawiania  turystów".
19.06.2005r -
VII pociąg rozkładowy może nie zgromadził tłumów, ale zainteresowanie było znaczne! Niespodzianki szykują się na najbliższą niedzielę z okazji obchodów Świętokrzyskich Dni Kupały, póki co nic nie zdradzamy - zobaczycie sami!!! Z rozmów z prezesem kolejki wynika, że na dniach poddany remontowi zostanie wagonik retro w boazerii - uzupełnione zostaną fragmenty, które zostały gdzieś na szlaku ;) Ponadto w wagoniku letnim, który już dawno nie gościł na szlaku ŚKD zostaną zamontowane stylowe drewniane siedzenia pochodzące ze złomowanych tramwajów typu T4, przekazane na rzecz kolejki przez krakowskie MPK! Wagonik wraz z lokomotywą wyposażoną w nowe akumulatory (niestety tu kolejka nie znalazła sponsora) zostanie następnie przeniesiony do Pińczowa, gdzie będzie stacjonował w oczekiwaniu na turystów pragnących na odmianę odwiedzić Jędrzejów i jego zabytki!!! Pozwoli to znacznie zredukować koszty ewentualnych podsyłów z Jędrzejowa, będzie również kolejnym krokiem w planowanym od dwóch lat ponownym uruchomieniu połączenia do Młodzaw. W przypadku dużego zainteresowania krzyżowanie pociągów relacji Jędrzejów - Pińczów - Jędrzejów i Pińczów - Jędrzejów - Pińczów będzie miało najprawdopodobniej miejsce w Umianowicach, rezerwowo uruchomiono również tor dodatkowy ładowni Motkowice. To nie koniec nowości - w najbliższym czasie na szlak wyruszy pociąg gospodarczy z agregatem na bazie pługa odśnieżnego, który będzie kosił trawę na odcinku Umianowice - Hajdaszek, jako że w najbliższym czasie spodziewana jest wizyta ministra. Odbędzie on podróż na szlaku Hajdaszek - Motkowice - Umianowice, pociąg poprowadzi parowóz Px48-1724, który w przypadku chętnych na pociągi planowe prowadzone parowozem w dniach następnych być może poprowadzi pociąg rozkładowy w niedzielę!!! A póki co serdecznie zapraszam do małej galerii z pociągu rozkładowego nr VII! 

12.06.2005r - VI pociąg rozkładowy w związku z decyzją o niewygaszaniu parowozu Px48-1724 po sobotniej wycieczce z grupą miłośników z Niemiec poprowadzony został trakcją parową. Mimo odstraszającej początkowo aury frekwencja nawet dopisała, pojawili się też stali bywalcy naszej kolejki :) Wspomnieć należy, że w Pińczowie zaskoczył wszystkich pięknie odremontowany na 90-lecie kolejki dworzec! W trakcie wycieczki miała miejsce nie lada atrakcja, której sam się nie spodziewałem - mianowicie odbył się przejazd na Hajdaszek na parowozie, a konkretnie na węglu w tendrze. Niech więc żałują Ci, których nie było (ze mną włącznie), jako że dla nich mamy tylko i aż - wspaniałą galerię Darka, do oglądnięcia której serdecznie zapraszam!!!

Mamy także i drugą doskonałą galerię autorstwa kolegi Radosława - Zapraszam!