31.12.2005r - już niedługo, za kilka chwil powitamy Nowy Rok!!! Z tej to okazji, a i nawet bez okazji chciałbym życzyć Jędrzejowskim Kolejarzom, Miłośnikom i Wszystkim bliskim zarówno kolejce jak i nam samym - wszystkiego co tylko najlepsze. Spełnienia wszelkich marzeń, nawet tych z pozoru nierealnych, szerokich perspektyw dla wąskich torów zarówno tych Świętokrzyskich jak i ogólnopolskich, radości przynoszonej przez każdy nowy dzień Nowego Roku i dalszego tworzenia jakże chlubnej historii naszej kolejki, a co się z tym wiąże mnóstwa samozaparcia (bez desperacji ;), cierpliwości i uśmiechu na co dzień. Tak by wszelkie smutki odeszły na bok ustępując radości z kolejnego, 356 pociągu w Nowym Roku wypełnionego po brzegi jak zwykle zadowolonymi pasażerami, mijającego pełen turystów z zagranicy pociąg 355 z Wiślicy na mijance w Chmielniku :)))) Po prostu by było wreszcie tak jak być powinno - normalnie i możliwości kolejki zostały wykorzystane w 110%!!! I do spotkania na wąskim torze!!! A póki co Szampańskiej, Niezapomnianej Zabawy Sylwestrowej!!! 
16.12.2005r -
Można powiedzieć, że mimo faktu iż na kolejce sezon trwa praktycznie cały rok to jego apogeum ma miejsce raczej w miesiącach ciepłych co zresztą objawia się aktualnym brakiem ruchu. Po wykonaniu wszelkich niezbędnych prac przygotowawczych do nadejścia zimy jak przegląd taboru, mostów, porządki na stacji, czyli to na co pozwalały mizerne finanse kolejka szykuje się do snu zimowego... może obudzi się w nieco lepszej rzeczywistości, oby tylko nie było już gorzej bo ciężko jest sobie wyobrazić by jeszcze tak mogło być :| Większość załogi jest na urlopach, tylko niezmordowany prezes i dział marketingu dają z siebie wszystko, a nawet więcej by ten następny rok od samego początku ruszył ostro z górki by w miesiącach bardziej atrakcyjnych pędzić już na pełnej parze (oby nie generowanej resztkami podkładów) i ja mam nadzieję się do tego aktywnie przyłożyć jako że już remonty mam za sobą :) Zapraszamy również każdego chętnego do pomocy, przede wszystkim jak na razie jeśli chodzi o pozyskiwanie klientów dla kolejki co stanowi aktualnie priorytet wszelkich działań kiedy zawodzą sponsorzy. Z tego też powodu póki co nie doszedł do skutku "Pociąg Mikołajowy"

W każdym razie prasa nie zapomina o kolejce. Obszerny, całostronicowy doskonały artykuł kolegi Dariusza podsumowujący rok 2005 na Świętokrzyskiej Kolejce Dojazdowej opublikował Świat Kolei Nr 11/2005. Ubarwiony on został malowniczymi fotografiami Marka Malczewskiego - całość już niebawem... W fachowej prasie pojawiły się również artykuły o krótkofalowej, kolejkowej stacji radiowej kolegi Andrzeja uruchomionaej przez niego wczesna jesienią!!! A oto sprawozdanie z jej działalności:

W październiku była czynna amatorska radiostacja okolicznościowa z okazji 90-lecia JKD. Stacja HF7JKD pracowała w pasmach amatorskich 3.5, 7, 144 i 430 MHz, fonią i emisjami cyfrowymi. Nawiązano około 100 łączności z radioamatorami z kraju i zagranicy, także w międzynarodowych zawodach CQ-WW. Najciekawsze były łączności z miejscowościami z trasy kolejki - m.in. z Jędrzejowem, Wiślicą, Tarnobrzegiem, Działoszycami oraz z wieloma MK. Cały czas natomiast można zdobyć dyplom "Koleje Wąskotorowe" - regulamin na stronie http://packet.jestok.com/hf7jkd


Dyplom nr 001 trafi do krótkofalowca MK z Lublina Kol. SP8DHJ
I sprawozdanie kolegi Andrzeja: Stacja okolicznościowa HF7JKD pracowała do 31.10.2005 z okazji 90-lecia ŚwKD. Wnioskowałem o znak HF0JKD, ale uzyskanie takiego znaku okazało się niemożliwe. Nawiązałem w pasmach 40m i 2m ok. 100 łączności z kilkoma krajami, z czego ok. 20 w zawodach.  Stacje polskie jak się okazało często wspominały różne kolejki, wśród krótkofalowców i ich rodzin jest wielu MK - wspominali podczas łączności wiele kolejek. Przeprowadziłem łączności również ze stacjami z trasy kolejki: Działoszyce, Jędrzejów, Wiślica, Tarnobrzeg i tras innych kolejek, m.in. Stargard, Piotrków Tryb., Warszawa, Kalisz. Niektóre łączności: HF50TPN, SP6LUW, SQ5EF, UR4WG, 3Z0PJP, SP7TEC, SP6EF, SP8DHJ, SP3JHY, YT7A, 7S7V, S56X, SP9UZ, SP7CHR, SP4OLH, DH1CL, SP1HNH, SP7FPU.  Karta QSL: