05.11.2005r - Niestety w związku z przełożeniem przez grupę z Niemiec terminu wycieczki na czerwiec przyszłego roku, pociąg jutro poprowadzi lokomotywa spalinowa, co nie zmienia faktu że będzie super :) W związku z powyższym parowóz jest już przygotowywany powoli do rewizji, m.in. umyto kocioł.
04.11.2005r -
Z wieści kolejkowych - wczorajsze roboty związane z umacnianiem wschodniego przyczółka mostu na rzece Nidzie zakończone! Cały nasyp od strony północnej został szczelnie obłożony i wzmocniony betonowymi podkładami. Dokumentacja pojawi się po niedzielnym kursie, przynajmniej mam taką nadzieję, że ktoś ją wykona ;) Dziś przygotowywane jest ogrzewanie wagonów na niedzielny przejazd, jako że należy zapewnić komfort podróżnym w przypadku spadku temperatury. Kolejka może i biedna, ale dba o swoich klientów jak może. Również jest przygotowywana przez prezesa oferta dla pozostałych kolejek w kraju i za granicą w oparciu o posiadane bogate zaplecze warsztatowe i wiedzę fachową, by pozyskać dodatkowe fundusze. W ofercie tej znajdą się m.in. kompleksowe remonty wózków wagonowych i układu biegowego, regeneracja części zawieszenia pudła wagonowego, profilowanie, obtaczanie, wymiana obręczy kół, zmiana rozstawu na życzenie klienta i wiele, wiele innych. Ponadto kolejka zapewnia własny bezpośredni transport w obie strony od klienta i do klienta regenerowanych podzespołów!!! Miejmy więc nadzieję, że oferta spotka się z dużym zainteresowaniem i olbrzymie możliwości jędrzejowskiego zaplecza zostaną wykorzystane. Chciałbym również przedstawić wspaniałą galerię jesienno - nostalgiczną z wędrówki kolegi Damiana Mazura z Płocka po byłych i obecnych stacjach Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej i nie tylko, jaka miała miejsce 15 września br.

02.11.2005r - Najnowsze wieści z frontu robót kolejkowych - jutro wyrusza pociąg roboczy zaopatrzony w dwie platformy z gruzem i szczątkami podkładów betonowych. Załoga dojedzie do wschodniego przyczółka mostu nad Nidą i będzie go wzmacniać. Jak wiadomo w czasie wiosennej powodzi, której dokumentację możecie znaleźć w mojej galerii, Nida zmieniła swe koryto. Utworzył się zakręt tuż przed wschodnim przyczółkiem, który stanowi bardzo duże zagrożenie dla mostu w przypadku ponownego wezbrania wody. Uprzedzając wydarzenia jędrzejowscy kolejarze muszą jeszcze przed zimą wzmocnić cały przyczółek w miarę możliwości, a jako że możliwości jak zwykle są ograniczone, robią więc co mogą...