28.12.2006r - 

KOMUNIKAT

W dniu 13 stycznia 2007 o godzinie 11.00 odbędzie się w Jędrzejowie Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Sympatyków Zabytkowej Jędrzejowskiej Kolejki Dojazdowej połączone ze sprawozdaniem Zarządu z działalności w roku 2006. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

24.12.2006r

Zdrowych, Wesołych Świąt, niezpomnianej, nastrojowej i wzniosłej Wieczerzy Wigilijnej, wszystkiego co tylko najlepsze w Nowym 2007 Roku, szczęścia i jak najwięcej spotkań na wąskim torze! Życzę wszystkim obecnym i przyszłym Miłośnikom naszej kolejki i nie tylko, pozdrawiam serdecznie

Maciek

06.12.2006r - Na stronie kolegi Dariusza znaleźć można odnośniki do filmów, które przygotował on i zamieścił na serwisie YouTube. W sumie są to 23 filmy z lat 2003 - 2004. Ponadto w serwisie można znaleźć bardzo ciekawe filmy z innych kolejek wąskotorowych w Polsce i na świecie.
05.12.2006r - Do pobrania jest przygotowana przez Darka tapeta na telefon komórkowy zgodny z Nokią, a związana oczywiście z naszą kolejką, zapraszam.
03.12.2006r -
Oddaję głos koledze Adamowi Ogazie:

Przejeżdżałem dzisiaj drogą nr 78 i skorzystałem z okazji, aby cyknąć kilka zdjęć. Zrobiłem też "skok w bok" do Hajdaszka. Niestety było już ciemno i zdjęcia wyszły albo prawie całkiem czarne, albo rozmazane. W sumie do publikacji nadają się tylko trzy. 

Dwa pierwsze przedstawiają przejazd przez DK78 między Holendrami a Przededworzem, który oby nie przeszedł do historii, gdy zaczną remontować ten fragment drogi (a jest to jeden z ostatnich nie wyremontowanych fragmentów). Ostatnie, to jedyne udane zdjęcie z Hajdaszka. Położono już wszystkie warstwy asfaltu i trwa teraz utwardzanie poboczy. Nic nie wskazuje na to, by miano przystąpić do odtwarzania przejazdu.

01.12.2006r - Najważniejszą z wiadomości jaką dziś mam do przekazania jest ta, iż po nadzwyczajnym spotkaniu w gminie Kije z inwestorem remontu drogi Nr 766 Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich, przy atmosferze wzajemnej życzliwości zostało już definitywnie postanowione, że przejazd w Hajdaszku wróci na swoje miejsce. Jednak dopiero w przyszłym roku na przełomie kwietnia i maja. Firma wykonująca remont drogi zakończyła już bowiem na prace na ten rok - do wylania została jeszcze ostatnia warstwa asfaltu. Ma również zostać oszacowany koszt uszkodzonej zwrotnicy wjazdowej stacji Hajdaszek. Została sporządzona notatka służbowa, a oficjalne pismo do Zarządu ma wystosować jeszcze gmina Kije. 
            Z ustaleń wewnątrzkolejkowych przy sprzyjającej pogodzie jeszcze w tym roku mają ruszyć prace w oparciu o Nas, Miłośników przygotowujące szlak do Stawian Pińczowskich do niezwłocznego uruchomienia po odtworzeniu przejazdu. Pracy jest sporo, ale nie takie rzeczy już się robiło :) Głównym zadaniem jest przygotowanie skrajni, wykoszenie całego odcinka, pozwijanie drutów pozostałych po linii teletechnicznej, podsypanie przyczółków wiaduktu w Stawianach i wreszcie odbudowa mostka w Hajdaszku. Prace należy tak zsynchronizować, by po odtworzeniu przejazdu od razu mógł przejechać pierwszy pociąg roboczy.