14.01.2007r - W tym roku niepunktualnie o godzinie 10 wyruszył na szlak inauguracyjny pociąg specjalny Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej z okazji odbywającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak na pierwszy zorganizowany jak dotąd pociąg z tej okazji wyszło całkiem nieźle. Również, jak to w zimie na kolejce, możliwe było zapowiedzenie go tylko niecały tydzień przed wyruszeniem w szlak ze względu na zmienność aury, która i tak tego roku okazała się nam łaskawa. Wraz za nami podróżowały urocze wolontariuszki, które dzięki swojemu wdziękowi i talentom, mimo iż nie mieliśmy najlepszej frekwencji, potrafiły zebrać całkiem niezłą sumkę. Pociąg był również doskonałą okazją na przetarcie szlaku i sprawdzenie ogrzewania dla pasażerów, które to spisało się na medal. Również na szlaku na szczęście nie stwierdzono większych ubytków poza tym, że ktoś zakosił znaki na przejeździe nieopodal Mogił. W Umianowicach infrastruktura trzyma się nieźle, może tylko nieco ograbiono z żerdek zaplatane ogrodzenie. Już w chwilę po przyjeździe na palenisku wesoło trzaskał ogień, zaś Bufet u Pawła serwował zestawy kiełbaskowe, a z głośników popłynęła rześka muzyka. Niestety z uwagi na chłodną i wietrzną pogodę niewielu było twardzieli gotowych na takie poświęcenie :) Kiedy kiełbaski ułożyły się już tam gdzie powinny ruszyliśmy w drogę powrotną. Słońce pięknie rozlało się po nadnidziańskich łąkach, kontrastując niesamowicie z pochmurnym niebem. Zaś nieopodal stacji Jasionna można było obserwować podwójną tęczę! W szampańskich nastrojach powróciliśmy na stację Jędrzejów Wąski. Bufet u Pawła poza deklarowanym przekazaniem dochodu z dzisiejszego kursu, przekazał w końcu cały obrót, zaś prezes kolejki dołożył również zebrane wśród miłośników pieniądze na paliwo na rzecz WOŚP. Oby był to tylko dobry początek :)

09.01.2007r - Zapraszamy wszystkich na Wielkie Granie z Kolejką podczas XV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jaki odbędzie się w dniu 14 stycznia 2007 roku w Jędrzejowie! Z tej okazji ze stacji Jędrzejów Wąski wyjedzie punktualnie o 10.00 pociąg specjalny, prowadzony przez samego naczelnika Edwarda Choroszyńskiego, który zawiezie wszystkich chętnych na zabawę i ognisko w Umianowicach. 

Tam zagra specjalnie dla Was z umianowickiej sceny zespół występujący podczas 90-lecia kolejki i nasz pan harmonista, który będzie umilał czas również podczas przejazdu. Usłyszymy same wspaniałe umianowickie hity, przy których nogi same rwą się do tańca. Bufet na wąskim torze "u Pawła" serwujący gorące dania, napoje i kiełbaski również pojedzie z nami. W składzie znajdzie się zabytkowy, klimatyczny, wyremontowany wagon gospodarczy brankard z wyposażeniem i ogrzewaniem systemu koza. Na miejscu odbędą się również licytacje lamp kolejowych, widokówek oraz tego co sami przekażecie, dobra zabawa oraz inne niespodzianki. 

Licytowana będzie również wśród uczestników możliwość sprawdzenia się za sterami lokomotywy wąskotorowej. Zwyciężca odbędzie hardcorowa jazdę prowadząc 30 tonową lokomotywę typu Lxd2 do Hajdaszka i z powrotem, oczywiście pod czujnym okiem naszego maszynisty instruktora! Po powrocie otrzyma z rąk kapituły jędrzejowskich maszynistów specjalny Cetryfikat Honorowego Maszynisty Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej. Pozostałych uczestników również zapraszamy do przejażdżki, z której dodatkowe wpływy zasilą Orkiestrę. Koszt biletu tam i z powrotem ustalono na 20 PLN, dodatkowy bilet za przejazd do Hajdaszka 5 PLN, całkowity dochód z biletów oraz z serwowanych przez "Bufet u Pawła" dań i napojów jak również wpływy z aukcji przeznaczone zostaną na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Podróżować będzie z nami również dwoje Wolontariuszy Orkiestry z puszkami, którym można wpłacać dobrowolne datki.

ZAPRASZAMY !!! Pokażmy, jaka siła i możliwości drzemią w Nas i w kolejce!!!
 

Powrót do Jędrzejowa około 15.00
03.01.2007r -
Jak poinformował nasz spec od spraw komunikacji radiowej, kolega Andrzej - krótkofalowa kolejkowa stacja klubowa HF7JKD nadająca z budynku biurowego na stacji Jędrzejów Wąski uzyskała w Zawodach Zielonogórskich im. Juliusza Schmidta Polskiego Związku Krótkofalowców z okazji "Dni Zielonej Góry - Winobrania" wysoką 5 lokatę otrzymując łącznie 6251 punktów! Oto rozliczenie przeprowadzonych łączności. 

Na sobotę planujemy wcześniej zapowiadany obchód inwentaryzacyjny szlaku Pińczów - Wiślica. Zliczone zostaną wszelkie braki, uszkodzenia naturalne i celowe szlaku oraz przeszkody stojące przed uruchomieniem połączeń kolejowych na tym odcinku. Jak dowiedziałem się w siedzibie kolejki zostały przeprowadzone również oględziny stacji Stawiany Pińczowskie pod kątem wznowienia ruchu turystycznego, zaś w tą sobotę prawdopodobnie przeprowadzone zostaną pierwsze prace!