24.08.2007r - Po katastrofalnych nawałnicach jakie przeszły dzisiejszej nocy w Małopolsce i Świętokrzyskiem nieprzejezdna jest dziś m.in. linia kolejowa do Zakopanego w wyniku zatarasowania jej przez kilkadziesiąt drzew, które poległy na torowisku. Zaś na kolejce już od wczesnego ranka trwa przegląd szlaku i usuwanie przeszkód, by mogły bez opóźnień wyruszyć dzisiejsze dwa pociągi specjalne. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

Z ostatnich wiadomości jakie udało mi się uzyskać w Jędrzejowie - usunięto kilka drzew powalonych przez wichurę i szlak jest sprawdzony i przejezdny! Pierwszym pociągiem ma podróżować do Umianowic duża grupa młodzieży, natomiast drugi pociąg nocny został zamówiony przez zwyciężczynię aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której to przedmiotem był specjalny karnet na pociąg specjalny, dla swojego zakładu pracy.
19.08.2007r - XVIII
Pociąg rozkładowy zgromadził dziś niemałe tłumy! Sprzedano łącznie 267 biletów, poza tym podróżowało jeszcze około 30 pasażerów pozataryfowych (dzieci do lat 4) co daje w sumie niemal 300 osób. Zauważyć należy, że pozostałe pociągi sierpniowe również oscylują w okolicy 200 podróżnych!

Sprawozdanie kolegi Andrzeja:

Dzisiejszy pociąg rozkładowy należy do udanych. Znakomita frekwencja, także
na krótkim pociągu (Busko) i wjazd do Hajdaszka.  Pogoda dopisała. Na postoju
w Umianowicach odbył się koncert duetu w składzie Agnieszka
Kubeczko -Sondej – klawisze, Aleksandra Mędrek- gitara. Program koncertu: 1.
V. A. Mozart- Marsz turecki z Sonaty A-dur,   2. G.Gershwin- Summertime, 3.
Jerry Bock – Temat z musicalu „Skrzypek na dachu”. 4. Francis Lai- Muzyka z
filmu „Love Story” 5. H. Mancini – The Pink Panther. 6. W.Korcz- Ballada 07.
Galeria wkrótce.

Zapraszam do uroczej, pełnej doskonałych materiałów sprawozdawczej galerii kolegi Andrzeja.