29.11.2008r - Wczoraj na szlak ze stacji Jędrzejów Wąski wyruszył pociąg specjalny, niestety jeden z niewielu ostatnimi czasy, a szkoda. Bo choć pogoda czasem płata o tej porze figle, to warto zaryzykować. Ponidzie właśnie teraz mimo krótkiego dnia jest szczególnie piękne i tajemnicze w ostrym, niskim słońcu - o czym mieli okazję przekonać się wybrańcy podróżujący pociągiem :D Zapraszam do krótkiej galerii.

22.11.2008r - Jak poinformowano mnie w Jędrzejowie kolejka została uhonorowana przez powiat jędrzejowski statuetką "Złotego Gryfa" wyprzedzając rywali nominowanych w kategorii  "Ochrona środowiska i rozwój turystyczny z wykorzystaniem walorów powiatu".

20.11.2008r - Na stacji w Jędrzejowie małe zmiany - przed zapowiadanymi opadami śniegu tabor stojący na torach stacyjnych został przetoczony do zadaszonych pomieszczeń wagonowni, zaś wagony oczekujące remontu do hali parowozowni. W przyszłym tygodniu ma zostać wyprawiony pociąg gospodarczy do Pińczowa, który sprowadzi stacjonujące tam wagony do Jędrzejowa.  
15.11.2008r -
Jak wieść gminna niesie jędrzejowska kolejka wzbogacić się ma o tabor przekazany na rzecz SSZJKD przez kolegów z kolejki piotrkowskiej, która niestety mimo licznych starań przechodzi do historii. Część tej historii doczeka się uwiecznienia dla potomnych i ekspozycji w planowanym od lat muzeum w Jędrzejowie, a część będzie nadal wykorzystywana zgodnie z przeznaczeniem, przemierzając tym razem szlaki jędrzejowskiej kolejki. Będzie to cenne uzupełnienie taboru z ekonomicznego punktu widzenia, a zarazem nowa atrakcja. Wszystkie formalności zostały już załatwione, powiadomiony został konserwator zabytków, trwają rozmowy celem pozyskania sponsorów dla kosztownego transportu eksponatów do Jędrzejowa. Wzbogaci się nie tylko sama kolejka, również nasze Stowarzyszenie będzie od teraz bogatsze o nowe - Koło Piotrków zrzeszające członków dawnego piotrkowskiego Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Wąskotorowej Piotrków - Sulejów. Do macierzy powrócić ma też ciekawej konstrukcji jednostronny wagon pług.

11.11.2008r - Ostatnimi czasy w związku z malejącą liczbą kursów skupiono się na pracach gospodarczych przy taborze oraz poprawie estetyki samej stacji Jędrzejów Wąski. Przeprowadzono szeroko zakrojony remont używanego w codziennym ruchu układu torowego stacji, wykoszona została trawa na równi stacyjnej, plantowana jest pozostałość dawnej rampy przeładunkowej, dokończono wycinkę drzew i krzaków porastających żeberko ochronne przy wschodniej głowicy wjazdowej stacji. Przeglądnięto i uzdatniono dojazd do wszystkich torów hali wagonowni, odkopane zostały bardzo ciekawe mechanizmy zwrotnicze niespotykane w innych miejscach sieci - prawdopodobnie, sądząc z filigranowej konstrukcji, pozostałość toru 600mm podobnie jak i szyny prowadzące do dwóch z czterech stanowisk hali. Zapraszam do galerii.

Jak wspomniałem w galerii - grzechem było nie wykorzystać pięknego dnia i wreszcie nie odwiedzić starachowickiej kolejki, na którą wybieramy się już od kilku lat z okładem. Ze sprawozdaniem ubiegł mnie kolega Andrzej, do którego galerii serdecznie zapraszam.