10.12.2008r - Wszystko wskazuje na to, że ostatnim tegorocznym pociągiem specjalnym kolejki będzie całonocny pociąg sylwestrowy z zabawą na stacji Umianowice! Być może będzie to dobra inauguracja sezonu zimowego na kolejce - w każdym razie trzeba przetrzeć szlak i sprawdzić możliwość realizacji tego typu imprez :).
09.12.2008r -
W dniu dzisiejszym odbył się na łamach strony internetowej gazety EchoDnia czat z burmistrzem miasta Pińczów Panem Włodzimierzem Badurakiem, padło również kilka pytań na temat kolejki - najważniejsze, że nie dotyczyły tego kiedy się ją zaora i puści ścieżkę rowerową po torowisku - a oto i one:

  mika: Jakie mam plany dotyczące rozwoju turystycznego naszej miejscowości?
GoscED: Do najważniejszych należy oczywiście modernizacja obiektów MOSiR oraz przywrócenie funkcji turystyczno - rekreacyjnej zalewu

turysta1: Panie Burmistrzu, dlaczego kolejka wąskotorowa nie dojeżdża do Młodzaw? Atrakcyjne połączenie z Pińczowem zwiększy znacznie ilość turystów w Ogrodzie na Rozstajach jak i w Pińczowie.
GoscED: Uruchomienie trasy kolejki z Pińczowa do Młodzaw wiąże się z odbudowaniem mostu na starorzeczu Nidy w Skrzypiowie i z remontem całej linii torów Gmina Pińczów uczestniczy w programie remontów odcinka obecnie użytkowanego Pińczów - Jędrzejów.

mika: Jakie mam pan plany na dalszą część swojej kadencji?
GoscED: Uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego, remont Belwederu, modernizacja MOSiR, remont ul. Republiki Pińczowskiej, budowa ulicy Grodziskowej, rewitalizacja zalewu, współpraca z zarządem dróg wojewódzkich - remont drogi Brzeście - Pińczów oraz inne na terenia miasta i sołectwa.

freddy: Dzień Dobry! Czy byłaby możliwość organizacji spływu kajakowego z Motkowic do Pińczowa w oparciu o bazę MOSiR z możliwością transportu kajaków/turystów na linii most n Nidą Pińczów - most n Nidą Motkowice za pomocą Ciuchci jako dodatkowej atrakcji spływu?
GoscED: Tak, jest to możliwe. Za organizację spływów odpowiada dyrektor MOSiR. Proszę kontaktować się z nim

turysta1: Kwota wydana na odbudowę mostu kolejki w Skrzypiowie zwróci się, ponieważ będzie więcej turystów. Czy nie warto też pomyśleć o środkach unijnych?
GoscED: Na najbliższe lata spółka Ciuchcia Express Ponidzie, której nasza gmina jest tylko jednym z udziałowców planuje remont odcinka Pińczów - Jędrzejów, a nie przewiduje wydłużenia trasy kolejki w kierunku Młodzaw. Proszę o kontakt z zarządem spółki Ciuchcia Express Ponidzie

freddy: Jest szansa na wybudowanie ścieżki rowerowej po trasie dawnych serpentyn łącząc Pińczów z miejscowością Kije?
GoscED: W najbliższym czasie nie ma żadnej szansy

pl2008: a czy wie Pan cos może lub może pan uzyskać informacje na temat dworca w Pińczowie
GoscED: O który dworzec chodzi? Jeśli chodzi o dworzec PKS to jest on zarządzany przez PKS Busko Zdrój. Natomiast dworzec PKP przez Ciuchcię Express Ponidzie

freddy: Kto jest odpowiedzialny za zniszczenie torowiska za stacją Pińczów?
GoscED: Zgodę na zdjęcie szyn z torowiska za stacją uzyskało starostwo powiatowe

turysta1: Dlaczego atrakcje turystyczne Pińczowa są tak słabo rozreklamowane ?
GoscED: Wprost przeciwnie. Uważam, że atrakcje turystyczne Pińczowa są reklamowane we wszystkie możliwe sposoby, np. po przez publikacje jak i imprezy promocyjne - podczas Targów Sztuki Ludowej w Krakowie "Głośno o Pińczowie na Rynku w Krakowie"

08.12.2008r - Są już ambitne plany na następny rok - m.in. projekt przebudowy zaplecza w Umianowicach celem uporządkowania rozmieszczenia stolików i umożliwienia wszystkim widoku na scenę powstać ma zadaszona budowla na planie oktagonalnym mieszcząca około 128 osób. Ponadto jak co roku w styczniu startujemy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy z pociągiem specjalnym dla każdego. W najbliższych planach jest również zimowy pociąg dla miłośników kolejki być może z pługiem 802S. 
07.12.2008r -
Jak zapowiadaliśmy na forum w niedziele przeprowadziliśmy z kolega Dariuszem małe rozpoznanie mające na celu stwierdzenie możliwości przeładunku taboru wąskotorowego z toru normalnego na wąski na stacjach Stawiany Pińczowskie oraz Jędrzejów. Na obu stacjach wymaga to dosyć sporego zakresu przygotowań, ale nie jest niemożliwe. Na dzień dzisiejszy zdecydowanie prostszy będzie przewóz za pomocą lawety samochodowej, odpadnie również problem załadunku na platformę kolejową w Piotrkowie. Zapraszam do małej galerii popełnionej w międzyczasie na obu stacjach :)