19.01.2009r - Mamy już efekt ustaleń - przewozu taboru z Piotrkowa do Jędrzejowa podjęła się firma z Buska Zdroju, jutro mają zostać dograne sprawy związane z wynajęciem dwóch dźwigów i zsynchronizowaniem całości. Finał sprawy jest przewidywany na czwartek lub piątek. W manewrach kolejowo - samochodowych będzie również uczestniczył jędrzejowski Jelcz, który przetransportuje dwie cukrownicze węglarki.
18.01.2009r -
Dziś przywieźliśmy z Jędrzejowa same dobre nowiny. Po pierwsze jak zostało już zamieszczone na stronie jedziemy z zimowym pociągiem specjalnym dla Miłośników Kolei i nie tylko - z pługiem odśnieżnym już 7 lutego - oby pogoda dopisała! W zależności od niej wyjedzie w okolicach 2 lutego pociąg gospodarczy z pługiem, który będzie miał za zadanie przetrzeć szlak by uniknąć później jakichkolwiek niespodzianek. Tak czy owak lepiej zaopatrzyć się w ciepłe odzienie, choć wagony będą i tak ogrzewane - klasa rumuńska gazem podobnie jak jesienią, wagon brankard kozą, koza będzie również rozpalona w wagonie pługu. Będzie możliwość przejażdżki wewnątrz pługu po dostosowaniu się do zaleceń obsługi, a w Umianowicach prawdopodobnie będzie na nas czekał "Bufet u Pawła" no i oczywiście fotostopy! Kolejny pociąg jest planowany jak co roku na powitanie wiosny z topieniem Marzanny w klasycznych rytmach Disco Polo, jeszcze nie wiemy gdzie pojedziemy, ale wiemy na 100%, że pojedziemy w sobotę 21 marca - oby wiosna już na nas czekała.

 

Kolejną rewelacją jest zgoda na przystąpienie do uruchomienia przez wolontariuszy ruchu drezynowego na odcinku Pińczów ogródki działkowe (zaraz za przejazdem w Route 766 z ciasnym łukiem) - Młodzawy Małe łąki. W zależności jak nam się powiedzie taki będzie los połączenia. Z tym, że kolejka jako taka nie może ponieść żadnych kosztów z tym związanych, choć na pomoc fachowców zawsze możemy liczyć. Zatem sprawa będzie wyglądała podobnie jak w temacie Sędziejowic, przy dotarciu do których w końcowym rozliczeniu kolejka osiągnęła konkretne zyski! Jeśli uda się udrożnić w/w odcinek i uruchomić przewozy będzie argument na przywrócenie do ruchu odcinka Pińczów stacja - most na Nidzie, a przy okazji może uda się również znaleźć sponsora na remont mostu w Skrzypiowie. Już teraz jest planowane przeprowadzenie rozmów celem wymiany plansz reklamowych z "Ogrodem na Rozstajach" i ustawienia ich na stacjach w Jędrzejowie i Pińczowie, plansza kolejki stanęłaby przy "Ogrodzie na Rozstajach". Podobne rozmowy planujemy przeprowadzić z Zamkiem w Sobkowie, muzeum w Tokarni, Bałtowem. Podczas powrotu do Krakowa przebyliśmy odcinek Pińczów - Młodzawy, który jest już niemal w całości oczyszczony z porastających go drzewek przez osobę, która wystąpiła o to w zeszłym roku. Pozostało raptem kilka metrów drzewek, które w obliczu zimy pewnie niebawem już znikną.  
14.01.2009r -
Z informacji jakie udało mi się dziś uzyskać w dziale marketingu kolejki, tegoroczne ceny pociągów zarówno specjalnych na zamówienie jak i rozkładowych pozostają bez zmian. Planowane są 23 pociągi rozkładowe w każdą niedziele począwszy od 26 kwietnia do ostatniej niedzieli września tj. 27 września według rozkładu z lat minionych. Przyjęte są już pierwsze zamówienia na maj i czerwiec. Zaś z informacji płynących od kierownictwa SSZJKD w sobotę ma być ostatecznie wiadomo jak się mają sprawy transportu taboru przekazanego przez Miłośników z Piotrkowa. W temacie pytań dotyczących specjalnego pociągu zimowego z pługiem prosimy o bezpośredni kontakt z biurem w Jędrzejowie 041 386 22 55. Być może uda się również zorganizować tradycyjny coroczny pociąg na powitanie wiosny, która tego roku powinna przyjść w sobotę 21 marca - i oby tak było :) 
13.01.2009r -
W dniu dzisiejszym zakończyła się aukcja, na której został wystawiony do licytacji pociąg Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej dla 100 osób do zrealizowania w dowolnym terminie. Dzięki jej zwycięzcy konto XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzbogaciło sie o 861 złotych - to jest o 161 więcej niż rok temu - gratulujemy!!!
12.01.2009r - Rozpoczął się gruntowny remont kolejnego wagonu produkcji rumuńskiej. W związku z brakiem sponsorów remontu, mimo ubiegłorocznych deklaracji, zachowane zostaną najprawdopodobniej barwy oryginalne. Jak doniósł kolega Andrzej na portalu turystycznym Interii pojawił sie artykuł o kolejce - czar-waskotorowki,1240339,236
11.01.2009r -
Nie wypalił niestety tegoroczny pociąg na XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale podobnie jak w zeszłym roku można wylicytować pociąg dla siebie i 100 osób, który został wystawiony i wyróżniony na aukcjach Allegro - zapraszam do licytacji!