29.03.2009r - KKSŚwKD zainaugurowało z dniem dzisiejszym tegoroczne cykliczne prace na torze posuwając się od Umianowic w kierunku Hajdaszka. Rozpoczynamy od poprawienia skrajni w sposób, by nie były konieczne poprawki przez czas kursowania pociągów rozkładowych - czyli do końca września. W dalszej kolejności przeprowadzona zostanie wnikliwa inwentaryzacja stanu torowiska na całym odcinku Umianowice - Sędziejowice Las, by ustalić zakres niezbędnych remontów dla uruchomienia specjalnego jesiennego pociągu z wagonem transporterem (nieopancerzonym ;). Dzisiejsze prace potraktowane zostały z przymrużeniem oka, jako że i pogoda nie była zbyt sprzyjająca, najważniejsze - nasze szeregi zostały wzmocnione przez kolegę Bogdana, który już sprawdził się doskonale w akcji! Dla rozgrzewki, przed rozpoczęciem właściwych prac oczyszczone zostały obydwa przyczółki mostu na Nidzie.

21.03.2009r - Na szlak wyruszył coroczny pociąg na Powitanie Wiosny z topieniem Marzanny w rzece Nidzie i całym wachlarzem atrakcji i niespodzianek dla podróżujących. Pociąg powrócił szczęśliwie w zgodzie z rozkładem jazdy do Jędrzejowa, pogoda udana, egzekucja wykonana - słowem teraz już tylko wiosna i można brać się pełną parą do roboty na szlaku, a tej nie brakuje... Niestety wraz z Dariuszem gościliśmy tym razem na kolejce piaseczyńskiej by podpatrzeć organizowaną tam bliźniaczą imprezę, by następnego dnia udać się z pielgrzymką do Sochaczewa, ale fachową galerię dokumentującą przejazd przygotował niezastąpiony kolega Piotr Skucha podróżujący do Pińczowa. Liczymy, że ktoś podzieli się galerią z postojem w Umianowicach. Zapraszam 

Kolejną galerię z przejazdu przysłał nam kolega Wojtek, zapraszam

A na odmianę zapraszam na małą podróż kolejką... piaseczyńską.

Z gościnnych występów zapraszam na pierwszą część galerii z naszej wizyty na kolejce piaseczyńskiej, a będzie to obchód szlaku na odcinku Nowe Miasto nad Pilicą - Grójec.

16.03.2009r - Na stacji w Jędrzejowie miał miejsce zawał... rury kanalizacyjnej co niemal sparaliżowało pracę biura ;) Na szczęście mimo niezgodności z planami sytuacyjnymi usterkę udało się szybko zlokalizować, jednak jej usuwanie zajęło już nieco czasu - konieczna wymiana niemal całej rury by w przyszłości uniknąć tego typu przykrych niespodzianek. Przy okazji koparka uszkodziła kabel energetyczny zasilający stację, którego w ogóle nie powinno tam być - ot takie niespodzianki wczesnogierkowskiej epoki, z którego pochodzą budynki stacyjne. Pamiętam opowieści jak to uruchamiano kotłownię i wszyscy się dziwili, że kaloryfery nie chcą grzać w budynku biurowym, pomimo prawidłowo otwartego obiegu zgodnie z opisem - dopiero po jakimś czasie okazało się, że oto w budynku oddalonej o kilka metrów hali wagonowni zrobiło się całkiem sympatycznie i ciepło :)
09.03.2009r -
Wczesnym rankiem udało się sprawnie rozładować przywieziony tabor nieopodal lokomotywowni. Wydarzeniom tym przyglądało się Echo Dnia, a przysłuchiwało Radio Kielce, zaś całość zajścia obfotografował dla nas kolega Piotr.

07.03.2009r - Stało się - mimo niekorzystnej pogody pierwszy transport taboru przekazanego Stowarzyszeniu Sympatyków ZJKD przez Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Piotrków - Sulejów szczęśliwie dotarł wczoraj w godzinach wieczornych (przed 19) do Jędrzejowa. Rozładunek ma nastąpić jutro rano na stacji Jędrzejów Wąski. Pierwszą turą przyjechała lokomotywa Lyd2 oraz wagon węglarka, na następną sobotę planowana jest kolejna tura - tym razem prawdopodobnie do Jędrzejowa dotrze wagon pług i XIX wieczny wagon kryty. Zapraszam do przeglądu małej dokumentacji z tego wydarzenia: część pierwsza, część druga.

03.03.2009r - Choć śniegu już niewiele, dzieje się póki co równie niewiele - zapraszam więc na mały obchód po Miechowie, Charsznicy, Kalinie i Słaboszowie na jaki pozwoliłem sobie w sobotę 21 lutego br. :)