31.12.2009r

Wszelkiej pomyślności oraz wielu spotkań na wąskim torze w nadchodzącym Nowym Roku 2010, życzą miłośnicy i pracownicy kolejki!

27.12.2009r - Zgodnie z zapowiedzią w miłej poświątecznej atmosferze odbyło się dziś zabranie założycielskie, na którym została powołana do życia nowa organizacja skupiająca Miłośników jędrzejowskich wąskich torów. Uchwalono oficjalną nazwę, która brzmieć odtąd będzie po prostu: Stowarzyszenie Miłośników Kolei Jędrzejowskiej. Dzięki doskonale przygotowanemu koledze Kornelowi udało się sprawnie uchwalić statut, w którym zawarto cele i sposoby ich realizacji oraz pozostałe formalności. Przygotowano komplet dokumentów niezbędnych do rejestracji Stowarzyszenia, które zostaną w najbliższych dniach złożone do Sądu Wojewódzkiego w Kielcach. Po wszystkich tych ustaleniach niemal wszyscy uczestnicy spotkania za sprawą kolegi Piotra z Krakowa mogli uwiecznić się na wspólnym, pamiątkowym zdjęciu.

24.12.2009r - 

Zdrowych, spokojnych, rodzinnych i dłuuugich Świąt Bożego Narodzenia
życzą załoga i miłośnicy kolejki.

20.12.2009r - Z ostatnich doniesień miło jest mi przekazać, że w zeszłym tygodniu ukończony został zewnętrzny remont na stacji w Umianowicach - jak widać za oknem praktycznie w ostatniej chwili. Wyprawiono również pociąg gospodarczy prowadzony piotrkowską lokomotywą Lyd1, w składzie którego znaleźć można było wagon platformę, kryty i roboczego brankarda. Platformą dostarczono materiał do wzmocnienia przyczółków mostu na rzece Nidzie, zaś jeden z wagonów krytych pozostał w Umianowicach pełniąc rolę tymczasowego magazynu na rzeczy z wnętrza stacji, do którego to przeniosły się teraz prace remontowe. Do tych miłych wiadomości chciałbym jeszcze dołączyć małe ogłoszenie, które dla bywalców naszego forum nie jest niczym nowym, otóż:

 
Pragnę zaprosić wszystkich zainteresowanych i chętnych, którym losy kolejki nie są obojętne, na małe spotkanie jakie zaplanowaliśmy sobie po Świętach, a konkretnie na dzień 27.12.2009r w schronisku stacji Jędrzejów Wąski (pomieszczenie obok budynku biurowego na parterze) o godzinie 11:00. Planujemy przedyskutować na nim plany kolejki na Nowy Rok, rozmaite pomysły na ożywienie ruchu i rozwinięcie oferty oraz powołać do życia nową organizację, która mogłaby te plany skutecznie wprowadzić w życie. Spotkanie to będzie można zatem potraktować poza względami towarzyskimi również jako zgromadzenie założycielskie, a uczestników jako "matki i ojcowie" założyciele :) Serdecznie zapraszam w nasze szeregi.

07.12.2009r - Małe sprostowanie - do planów pociągów specjalnych koledzy z Piotrkowa w wakacje przewiozą nas również tradycyjnym pociągiem specjalnym - "Piotrkowianin" prowadzonym piotrkowską lokomotywą Lyd1 !!! Zaś na wiosnę kolega Andrzej planuje wyprawę radiowo - wąskotorową "Wiosna 2010" - oj będzie się działo!