31.01.2010r - Najświeższe wieści ze zwiadu z przyszłego frontu robót planowanego na najbliższy weekend na szlaku kolejki. 

30.01.2010r - jak donosi kolega Andrzej - "W sobotę miało miejsce zebranie zarządu SSZJKD. Dyskutowano tematy "Piotrkowianina", działań na taborze oraz na szlaku. W tym roku "Piotrkowianin" pojedzie najprawdopodobniej do Stawian, termin i szczegóły ustalą jak zwykle Koledzy z Piotrkowa."

21.01.2010r - W związku z faktem, iż na 6 lutego zapowiedziany został już wcześniej przejazd pożegnalny pociągu specjalnego z parowozem Tr5-65 na trasie Wolsztyn - Sieniawa Lubuska, by wszyscy chętni mieli możliwość przejechać się również z nami pociągiem specjalnym z pługiem odśnieżnym - przekładamy jego ustalony wstępnie na 6 lutego termin na kolejną sobotę tj. 13 lutego. Przesunięciu ulegnie równocześnie wstępne przecieranie szlaku kolejki z weekendu 30-31 stycznia na weekend 6 - 7 lutego. Szczegóły w ogłoszeniach!  
20.01.2010r -
Podczas dzisiejszej wizyty na stacji Jędrzejów Wąski kolega Łukasz Pawlikowski wykonał dla nas dokumentację fotograficzną tego co tam zastał, do zapoznania z którą serdecznie zapraszam

18.01.2010r - Gratulujemy kolegom ze Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, których doskonale przygotowana oferta podróży zabytkową salonką z Bytomia do Tarnowskich Gór pozwoliła wspomóc WOŚP kwotą 2435 PLN!!!
11.01.2010r -
Właśnie przed momentem zakończyła się aukcja Allegro na rzecz WOŚP wystawiona wspólnie przez kolejkę i jędrzejowski Sztab WOŚP. Szczerze mówiąc jej bardzo dramatyczna końcówka była dla mnie niemałym zaskoczeniem - jednak Orkiestra czyni cuda - tego roku, po zażartej walce udało się osiągnąć rekordową kwotę 1326 złotych - gratulujemy zwyciężcy i dziękujemy za udział wszystkim 12 licytującym oraz wszystkim 7439 osobom, które odwiedziły stronę aukcji i naszą stronę kolejkową podczas trwania XVIII finału WOŚP!!! Za rok napewno będzie jeszcze lepiej, kiedy jeszcze uda się coś zorganizować wreszcie na kolejce! 

Ciągle jest jeszcze możliwość wsparcia WOŚP i zafundowania sobie niezapomnianych wąskotorowych przeżyć - w imieniu kolegów z najstarszej w Europie Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej pragnę zaprosić wszystkich chętnych na ciągle trwającą aukcję WOŚP, na której można wylicytować przejazd zabytkową salonką pamiętającą czasy przed I Wojną Światową!
10.01.2010r -
By nieco urozmaicić kolejkowy sen zimowy zapraszam do miejsca, gdzie mimo zimy jak co roku da-sie. Kolega Dariusz wyszperał w internecie taką oto relację:

"10.01.2010 roku tradycyjnie z okazji 18 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o godz. 12.00 wyjechał na szlak Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej Bigos Express. Skład Pociągu został zwiększony z planowanych trzech wagonów Bxhpi do czterech.

I jeszcze zdjęcia

http://picasaweb.google.pl/piotr.kd/GnieznienskaKolejWaskotorowaWielkaOrkiestraSwiatecznejPomocy2010#"

A tu relacja TV Gniezno: http://www.tv.gniezno.pl/news/id/1694/XVIII_Final_WOSP.html

Co więcej frekwencja przekroczyła oczekiwania organizatora i pociągiem prowadzonym podwójną trakcją spalinowo - parową podróżowało ponad 200 osób! Gratulujemy Kolejce Gnieźnieńskiej wypracowania popularnej, cyklicznej imprezy w martwym dla innych sezonie zimowym i stałego miejsca w polskim kalendarzu imprez kolejowych!
04.01.2010r -
Decyzją dyrekcji kolejki, planowany na niedziele 10 stycznia ogólnodostępny pociąg specjalny z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podobnie jak i w zeszłym roku został odwołany :( Powodem, jak przekazano, była niska frekwencja pociągów organizowanych w poprzednich latach, złe warunki pogodowe, konieczność przeprowadzenia szeregu koniecznych do uruchomienia pociągu prac na szlaku przy urlopowaniu większości pracowników. Dla chętnych pozostaje licytacja wystawionego przez kolejkę i jędrzejowski sztab WOŚP pociągu specjalnego dla 100 osób, jaki można zorganizować w dowolnym terminie - trasa, skład pociągu oraz inne szczegóły dostępne pod numerem 041 386 22 55.

A nam nie pozostaje nic innego, jak grzebnąć w archiwum i zobaczyć jak to było dwa lata temu...

02.01.2010r - Korzystając z okazji spotkania noworocznego na stacji Jędrzejów Wąski członków nowego Stowarzyszenia Miłośników Kolei Jędrzejowskiej, przeprowadzono pierwsze nieformalne zebranie zarządu wyłonionego podczas ubiegłotygodniowego zabrania założycielskiego. Jak poinformowali nas koledzy z Kielc udało się bez przeszkód złożyć wszelką dokumentację do Sądu Okręgowego jeszcze w starym roku i na dzień dzisiejszy nasz wniosek oczekuje już na rozpatrzenie. Nie mając jeszcze osobowości prawnej możemy już jednak zacząć przeprowadzać pierwsze działania, o których to dziś właśnie dyskutowaliśmy. Ogólnie cudów nie potrzeba wymyślać, jest bowiem mnóstwo starych, dobrych pomysłów, które nigdy nie doczekały się realizacji i jeśli uda się je z powodzeniem, konsekwentnie wdrożyć w tym roku po małym "liftingu" będzie to dużym sukcesem. O wszystkich działaniach i środkach na nie przeznaczanych będziemy informować, a ich plan niebawem powinien znaleźć się na stronie.  
01.01.2010r -
Kilka minut po północy - tak by był czas na degustację lampki szampana - na stacji Jędrzejów Wąski odbył się największy w okolicy pokaz sztucznych ogni - według późniejszych obserwacji kolegi Dariusza, który dołączył do nas w Nowy Rok, przyćmiewający nawet ten, którego był świadkiem w Krakowie. Wyrzutnie rozmieszczono nieopodal wagonów na peronie przy torze numer 3 uzyskując rewelacyjny efekt, który stanowił doskonałe tło dla zabytkowych eksponatów zgromadzonych na jędrzejowskiej stacji. Na szczęście obyło się bez sprawdzonych metod konserwacji ogniowej zabytkowych egzemplarzy taboru, a my mieliśmy dodatkową atrakcję podczas rozpoznania możliwości organizacji zabaw sylwestrowych na stacji Jędrzejów Wąski, które to przeprowadziliśmy w dniach 31.12.2009 - 03.01.2010. Po zakończeniu nad ranem próbnej, pionierskiej imprezy sylwestrowej, która udała się w naszym mniemaniu znakomicie - doszliśmy do wniosku, że dla osób skrajnie mało wymagających, lubiących kontakt z naturą i koleją zarazem propozycja taka byłaby znakomita :) Po małej rozbudowie zaplecza w oparciu o istniejące pomieszczenia w przyszłym (choć już bieżącym) roku pomysł ten wart będzie rozważenia. Tym bardziej, że ma być niebawem gotowa alternatywa w postaci stacji w Umianowicach, będącej aktualnie w remoncie - pod warunkiem uporania się ze sprawą węzła sanitarnego.