27-28.03.2010r - Słowo się rzekło - już w piątkowy wieczór ekipa krakowska ponownie zameldowała się na stacji Jędrzejów Wąski. W sobotę z rana po przeglądzie i przygotowaniu do pracy świeżo pozyskanego narzędzia można było przeprowadzić próby w terenie. W tym celu wkolejony został na tor główny flagowy jak dotąd pojazd KKMJKD :), który pozostawał odstawiony zimą, załadowany sprzęt i można było wyruszyć w miejsce pracy. Tym razem rozpoczęliśmy zadeklarowane wcześniej odsłonięcie i oczyszczenie nie używanych od lat wjazdów do dawnej hali parowozowni. Bardzo ciekawy układ torowy i dawne zasieki węglowe porastają dziś spore krzaki i zalewa cała sterta śmieci psując zdecydowanie doznania estetyczne pasażerów, które zapewnia stacja Jędrzejów Wąski. W porze letniej kiedy roślinność się zazieleni, tworzy tam nieprzebyty busz, który znaleźć można w galerii kolegi Darka - "Jędrzejów zaginiony". Docelowo być może uda się w tym miejscu wyeksponować dotychczas skryte egzemplarze taboru i znaleźć wreszcie dach nad kołem dla wózków pochodzących ze złomowanych lokomotyw Lxd2, które całe lata stoją w trawie i krzakach. Po pracowitej sobocie, niedziela zapowiadała się nie inaczej. Z wzmocnionymi siłami przez kolegę Kornela, który dojechał do nas w sobotę po południu oraz Dariusza, który z obfitym zaopatrzeniem pojawił się niedzielny poranek mozna było ruszyć na szlak. Kontynuowaliśmy prace przy prostej Hajdaszkowej, którą udało się mimo kaprysów pogody w całości wstępnie przygotować do sezonu. Poznęcaliśmy się nad kępą przed mostkiem, usunięte zostały również powalone na tor przez okoliczne bobry drzewka. Na koniec sprawdzony został stan budynku stacyjnego w Hajdaszku w części dostepnej - na szczęście nie stwierdzono dalszej dewastacji. Całość uwiecznił tradycyjnie kolega Bogdan, a galeria powinna być gotowa tradycyjnie po świętach :)
20-21.03.2010r -
W związku z fiaskiem planów dotyczących pociągu wiosennego, udaliśmy się do Jędrzejowa, by powitać wiosnę na swój sposób - rozgrzewką przed czekającymi nas w tym roku pracami, planowanymi jeszcze w zimie. Zaczęliśmy od krótkiej wizyty w Umianowicach, by móc na własne oczy przekonać się o postępie prowadzonych tam przez jędrzejowskich kolejarzy prac remontowych. Korzystając z doskonałej do pracy pogody udaliśmy się na najbardziej uciążliwy w utrzymaniu odcinek czyli prostą od młyna do stacji Hajdaszek, który jest przygotowywany pod prowadzenie lekkiego ruchu drezynowego póki co na odcinku Hajdaszek - Umianowice. Udało nam się z dość dużym marginesem odkrzaczyć około 100 metrów toru i uznaliśmy, że na początek wystarczy bo coś forma nietęga :] Udało się również odsłonić mostek nad (prawdopodobnie) dawnym kanałem burzowym młyna, który jak tylko nieco obeschnie będzie dodatkowo wyeksponowany. Po zakończeniu robót udaliśmy się jeszcze na mały obchód w Stawianach Pińczowskich. Na następny weekend planowane są dalsze prace na tym odcinku, a to co już się udało zrobić uwiecznił dla nas kolega Bogdan w galerii, którą udało mi się z małym poślizgiem poskładać - zapraszam :) 

18.03.2010r - Jako, że zgłosiło się całe 6 (słownie sześć) osób chętnych na wiosenną przejażdżkę (w tym 3 znajome :)) szlakiem Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej - po raz pierwszy, odkąd sięgam pamięcią, tradycyjny pociąg na powitanie wiosny, tradycyjnie cieszący się lichą frekwencją zostaje w tym roku odwołany.
15.03.2010r -
Z uwagi na warunki pogodowe i prognozy na niedziele 21 marca prosimy wszystkich zainteresowanych przejazdem specjalnym na powitanie wiosny, jaki co roku organizuje Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa o zgłaszanie chęci uczestnictwa za pośrednictwem e-mail poczta@ciuchcia.eu lub poprzez telefon nr 41 386 22 55 do środy 17 marca. Operator kolejki deklaruje uruchomienie pociągu, jeśli liczba chętnych przekroczy trzydzieści osób w przeciwnym razie przejazd zostanie odwołany. O decyzji poinformujemy na stronie w czwartek około południa.
04.03.2010r -
W związku z utrzymującym się brakiem przejezdności szlaku Jędrzejów - Umianowice, oraz uszkodzeniem jedynego sprawnego pługa odśnieżnego jakim dysponuje kolejka - z przykrością jesteśmy zmuszeni odwołać planowany od dłuższego czasu zimowy przejazd specjalny z pługiem odśnieżnym... Jednocześnie pragnę poinformaować, że trwają przygotowania do przejazdu wiosennego, jednak ze względu na tegoroczną długą zimę, powoli topniejącą grubą warstwę śniegu i jednostkowy udział wolontariuszy przy niezbędnych pracach na szlaku nie jesteśmy w stanie na 21 marca uruchomić odcinka od Umianowic do Hajdaszka. W tej chwili musimy skupić się na oczyszczeniu przejazdu przez las jakubowski, gdyż straty w drzewostanie są ogromne i przejazd pociągu na dzień dzisiejszy jest niemożliwy.