24.04.2010r - Podczas dzisiejszej, krótkiej wizyty na kolejce, dzięki uprzejmości kolegi Wojciecha mieliśmy przyjemność zagościć w Umianowicach podczas postoju pierwszego tegorocznego pociągu specjalnego. Na stacji spore zmiany w szczególności jeśli chodzi o budynek stacyjny i WC, powróciła również plandeka nad scenę, skrupulatnie oczyszczono z zielska przestrzeń między wiatą a drogą, końca dobiegają zaplanowane przed rozpoczęciem sezonu prace. Co nieco udało mi się uwiecznić w poniższej galerii.

15.04.2010r - W dniu dzisiejszym pierwszy w Nowym Roku pociąg dotarł do Umianowic! Był to skład roboczy, który dotarczył gruz celem wzmocnienia przyczółków mostu na rzece Nidzie.
10.04.2010r -
W związku z zaistniałymi, tragicznymi okolicznościami zrezygnowaliśmy z kolegą Bogdanem z zaplanowanych na dziś prac wykańczających na północnym żeberku stacji Umianowice. Stacja zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz cieszy oko - budynek robi wrażenie. Konieczne są tylko jeszcze małe poprawki i będzie mógł służyć jeszcze lepiej kolejce. Zapraszam do małej galerii:

08.04.2010r - Jak dowiedzieliśmy się po rozmowie telefonicznej remont budynku w Umianowicach można uznać za zakończony - w dniu wczorajszym odbył się jego odbiór!
01.04.2010r -
Jest szansa na ratunek dla jędrzejowskiego parowozika! Znana firma produkująca popularne środki odkamieniające do pralek automatycznych zadeklarowała wstępnie chęć objęcia patronatem parowozu i wyłożenia środków na naprawę główną jego kotła w zamian za przemalowanie w barwy firmowe i wykorzystanie w reklamach środka. Stosowana dokumentacja została już zaakceptowana przez władze i oczekuje na decyzję Świętokrzyskiego Konserwatora Zabytków. Jak dobrze pójdzie, być może przed zakończeniem sezonu zobaczymy go pod parą na czele pociągów rozkładowych!!! Niestety konieczne będzie również odtworzenie pasów ppoż w lesie jakubowskim, na co kolejce jak dotąd nie udało się zgromadzić środków.