29.10.2004r - UWAGA UWAGA!!! Z wielką radości pragnę zapowiedzieć na 7 listopada 2004 ogólnodostępny pociąg rozkładowy w barwach jesieni!!! Tym bardziej, że rozkład jazdy uwzględnia stację Hajdaszek!!! Ale nie wiem czy potrafię to lepiej wyrazić niż kolega Paweł Małysiak, którego tu przytoczę :)

Zaproszenie na fantastyczno-nostalgiczną imprezę kolejową

Koniecznie przeczytaj i skorzystaj z zaproszenia. Wyłącz telewizor, nie siedź w domu, przeżyj coś wyjątkowego.
Przekaż informację o imprezie swoim znajomym. Zapraszam!


Szanowni Państwo!

Drodzy Przyjaciele i Znajomi!

 

7 listopada 2004, w niedzielę uruchamiam dla Was specjalny wąskotorowy pociąg parowy,

który odjedzie ze stacji Jędrzejów Wąski o godzinie 9:30.

 

Pojedziemy leniwie poprzez jesienne krajobrazy do Pińczowa, na stacji Umianowice, w nadnidziańskich plenerach zapalimy ognisko, pośpiewamy i potańczymy, będziemy razem!

 

Dla miłośników kolei dodatkowe atrakcje: czynny parowóz Px48-1724, przejazd nowym wykopem i tunelem pod obwodnicą jędrzejowską, wjazd na nieczynną od 10 lat stację Hajdaszek.

 

Zabieramy dzieci, znajomych, odzież na niepogodę, prowiant, kiełbasę na ognisko, śpiewniki, instrumenty, dobry humor. Do Jędrzejowa wracamy około 18:30.

 

Cena 20 zł od osoby, zniżki dla dzieci. Pociąg prowadzi wagon barowy.

Więcej informacji o kolejce na stronie www.ekspresponidzie.z.pl

Tam znajdziecie zdjęcia, plan dojazdu i wiele innych…

 

Jeśli czujecie bluesa, jest w Was odrobina szaleństwa, poezji i romantyzmu, nie może Was tam zabraknąć, a więc do zobaczenia na wąskich torach!

 

Pozdrawiam,

 

Paweł Małysiak


27.10.2004r -
Z okazji Światowego Dnia Turystyki Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa "Ciuchcia Expres Ponidzie" została uhonorowana statuetką "Wędrowiec Świętokrzyski" za szczególne zasługi dla rozwoju turystyki w Województwie Świętokrzyskim przyznanym przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, oraz wyróżnieniem w plebiscycie SŁOWA LUDU i RADIA TAK - "ZIEMIA ŚWIĘTOKRZYSKA PIĘKNA NIEZNAJOMA"!!!


kliknij by powiększyć


kliknij by powiększyć


kliknij by powiększyć


Miło było poczytać również choćby takie komentarze na stronie www.pinczow.com:

misiak 2004-10-30 00:47:42
Nagroda zasłużona! Zobaczcie sami:
http://www.legutko.republika.pl/jedrzejow.htm [03.10.2022 r. - niestety już nie działa]

Dobrze również wiedzieć, że mamy wspaniałą stronę z przejazdu dla MK (Miłośników Kolei), który się odbył 2 października 2004r. Adres powyżej, ja mogę gorąco polecić :)

21.10.2004r - udało mi się podpatrzeć na stronie www.pinczow.com dobre wieści dla kolejki :) Oto te najważniejsze dla nas:

Burmistrz Pińczowa spotkał się z mieszkańcami

Teresa Krąż
Echo Dnia
21.10.2004 14:39

[...]Kolejne wymienione projekty, to budowa odkrytych basenów w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji nad zalewem. Duży program związany z rozwojem turystyki, czyli starania o przedłużenie trasy ciuchci do Młodzaw.[...]

[...]Temat wojska pojawił się również przy okazji rozmowy o przedłużaniu trasy wąskotorówki - Urząd Miejski jest w trakcie rozmów z jednostką krakowskich wojsk desantowych na temat odbudowy mostu wąskotorówki w Skrzypiowie, zniszczonego przez powódź. Niezależnie od kolejki, burmistrzowie prowadzą także rozmowy o wspólnym z wojskiem programie wychowawczym: obozy przetrwania, treningi dla dzieci i młodzieży, to tylko niektóre z propozycji zagospodarowania czasu młodym ludziom.[...]

Pełny artykuł znajdziecie klikając tutaj [03.10.2022 r. - niestety już nie działa]

Również nieoficjalnie wiadomo, że samorząd Pińczowa już przed wakacjami przystąpił do odkrzaczania torowiska kolejki w Skrzypiowie! Jednak na świeżo odsłonięte szyny pokusili się złodzieje, kradzież na szczęście udaremniła pińczowska policja, ale zaniechano prac do czasu odbudowy mostu na starorzeczu Nidy. Zdecydowano bowiem słusznie, że wszystkie te czynności (również z budową garażu dla lokomotywy i wagonu w Pińczowie) należy powiązać ze sobą by rozpocząć od razu po remoncie eksploatację całego niemal 8-kilometrowego odcinka! 

16.10.2004r -
dziś odbyły się dwie wycieczki - z Jędrzejowa z parowozem Px48-1724 podróżowali do Umianowic członkowie PTTK z Krakowa oraz firma prywatna z Kielc. Zaś z Pińczowa do Umianowic wyjechał pociąg z gośćmi z Węgier, którzy podpisywali również dziś umowę współpracy z miastem Pińczów. 

16 października 2004 roku w Pińczowie swoje podpisy pod porozumieniem o współpracy pomiędzy Pińczowem, a węgierskim Tata złożyli burmistrzowie obu miast - Hetenyi Tamas i Łukasz Łaganowski.

W uroczystościach udział wzięli: konsul Węgier Arpad Bende, Maria Broś Przewodnicząca Samorządu Mniejszości Polskiej w Tata oraz delegacje Samorządów Tata, zaś ze strony polskiej: Andrzej Nowak Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, wiceburmistrzowie Jan Bębenek i Jerzy Lechowski oraz przedstawiciele lokalnych samorządów.

więcej na stronie www.pinczow.com [03.10.2022 r. - może komuś uda się coś znaleźć ;) ]

08.10.2004r -
pociąg specjalny z okazji Dnia Turystyki na Świętokrzyskiej Kolejce Dojazdowej zgromadził wielu przedstawicieli biur podróży, władze samorządowe i osoby blisko związane z kolejką. Obfite galerie przygotowali kolega Dariusz i Paweł!

GALERIA DARIUSZA (176 zdjęć!!!)

  
02.10.2004r - ta data już zapisała się w historii kolejki :) Na stację Hajdaszek wjechał pierwszy pociąg!!! Ostatni pociąg osobowy - również z Miłośnikami Kolei pojawił się tu dokładnie 22 sierpnia 1993r dokładnie 11 lat, miesiąc i  11 dni w minionym wieku, w minionym tysiącleciu!!!

GALERIA ANDRZEJA Z OSTATNIEGO OBCHODU PRZED WJAZDEM NA HAJDASZEK

GALERIA ANDRZEJA Z WJAZDU NA HAJDASZEK

MOJA PEŁNA GALERIA!!!

Aż miło zerknąć na dyskusję na stronie www.pinczow.com [03.10.2022 r. - obawiam się, że już raczej nie zerkniemy ;) ]