28.08.2005 - Niespodzianką dla wszystkich podróżujących XVII pociągiem rozkładowym było zatrudnienie do obsługi trakcyjnej parowozu Px48-1724!!! Co zdarza się niezmiernie rzadko podczas pociągów rozkładowych - odbył się również fotostop pod wiaduktem LHS. Na szczęście pociągiem tym podróżował kolega Andrzej, Axel i kolega Andrzej. K, którzy przygotowali dla nas oprócz rewelacyjnych galerii także materiał filmowy, który na stronie znajdzie się już niebawem!!! Wszystko po to, by można było zobaczyć jak było i pożałować, że nas tam nie było ;) Zapraszam!!!
Galeria Andrzeja A z fotkami fotostopowymi Axla.

21.08.2005 - XVI pociąg rozkładowy najlepiej odtwarza gigantyczna galeria Darka z 253 zdjęciami!!! Pociąg o tyle niesamowity, że na lokomotywie Lxd2-258 zmieściło się niemal tyle osób co do tradycyjnego wagonu! Wszyscy chcieli odbyć niepowtarzalną podróż, rzec by się chciało - wierzchem do Hajdaszka... zobaczcie sami :) Galeria Darka prezentuje również zakątki stacji Jędrzejów Wąski i Pińczów, niedostępne jak na razie dla zwiedzających (choć jeśli ktoś by się uparł....;). Zapraszam zatem do galerii Darka!!!

14.08.2005 - Kolejny XV już tegoroczny pociąg rozkładowy cieszył się dużym zainteresowaniem. Odbył się również kurs do Hajdaszka, a całość udokumentował niezastąpiony kolega Darek, do którego galerii serdecznie zapraszam!!!

08.08.2005 - Prezes Edward Choroszyński udał się dziś do Warszawy celem sfinalizowania starań o uzyskanie licencji przewozowej zgodnej z normami UE dla Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej!!!
07.08.2005 -
Dziś na szlaku Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej miało miejsce niecodzienne wydarzenie, choć może niebawem stanie się ono codziennością! Szlak przemierzyły trzy pary pociągów, które krzyżowały się w Umianowicach! W manewrach w Jędrzejowie uczestniczyły trzy lokomotywy Lxd2-332, Lxd2-258, Px48-1724.  Pierwszy ze stacji Jędrzejów Wąski wyruszył pociąg rozkładowy, punktualnie o godzinie 10:00. Lokomotywa Lxd2-332 prowadziła czterowagonowy skład: "klasa" rumuńska, zabytkowy 3Aw, wagon bufetowy, bagażowy. Poranny kurs cieszył się dużym zainteresowaniem i cały skład był wypełniony turystami podróżującymi do Pińczowa. W Pińczowie uruchomiono pociąg dodatkowy do Umianowic, jako że liczba chętnych do przejażdżki była bardzo duża i znów wszystkie wagony wypełniły się po brzegi. Po zabawie w Umianowicach powrócono po turystów zwiedzających Pińczów by i oni mogli zakosztować rozrywek oferowanych w Umianowicach. Dziś do wszystkich dołączyła jeszcze kolejna grupa. O godzinie 15:00 wyruszył w szlak z Jędrzejowa pociąg specjalny, prowadzony przez parowóz Px48-1724 zamówiony za okazji weselnych poprawin, które to miały się odbyć w Umianowicach! Również w Umianowicach odbyło się krzyżowanie pociągu specjalnego i rozkładowego, zmiana czoła i manewry, podczas których wymieniono składy pociągów. Do Jędrzejowa powrócił skład w barwach firmowych, prowadzony uprzednio do Umianowic parowozem: wagon letniak + żółto zielona "klasa" rumuńska. Zaś z parowozem w Umianowicach pozostał skład pociągu rozkładowego z wagonami zamkniętymi, jako że powrót miał się odbyć późną nocą. Cieszy fakt zainteresowania społeczności lokalnej pociągami specjalnymi oraz imprezami organizowanymi na kolejce i oczywiście bardzo duża frekwencja pociągów rozkładowych!!! Bardzo obszerną galerię z tych wydarzeń przygotował kolega Dariusz, a mnie nie pozostaje nic tylko do niej zaprosić...!!!

02.08.2005 - Praca na torach wre, czego najlepszym świadectwem jest kolejna galeria kolegi Andrzeja, który tym razem dokumentuje oprysk wielkiej kępy Prunus spinosa - tarniny porastającej łuk przed Stawianami Pińczowskimi dokonany przez nieustraszonego kolegę Piotra.