30.05.2007r - W ramach działań mających na celu gromadzenie i upowszechnianie wszelkich materiałów dotyczących kolejki wybraliśmy się dziś z Darkiem do miasta Proszowic, gdzie odwiedziliśmy w poszukiwaniu śladów kolejki Miejską Bibliotekę, Geodezję i wreszcie Urzad Miasta. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci udzielono nam wszelkiej możliwej pomocy i wsparcia. Dzięki zainteresowaniu i uprzejmości tutejszych pracowników, za które serdecznie dziękujemy, udało nam się uzyskać namiar do Pana Chlebka - byłego zawiadowcy proszowickiej stacji, gdzie udaliśmy się później. Zupełnie przypadkowo trafiliśmy też na prawdziwą perłę, jaką był rozkład jazd 1917 dla linii Miechów Dworzec - Działoszyce! Niestety, jeśli chodzi o same Proszowice to nie zachowało się praktycznie nic. Kolej do samego końca niezbyt chętnie dzieliła się swoimi tajemnicami. Nawet kiedy w pośpiechu rozbierano torowisko, mówiono że to tylko remont i o takim stanie rzeczy byli przekonani tutejsi urzędnicy... W chwili obecnej cały majątek jest własnością Skarbu Państwa, wszelkich pamiątek musimy zatem próbować szukać u okolicznych mieszkańców. Jak już wspomniałem wcześniej dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Proszowic pozyskaliśmy kopie książki Majora Rudolfa Webera z 1917r  o powiecie miechowskim w Polsce. Znajdziemy tam m.in. Rozkład Jazdy ważny od 1 czerwca 1917r dla kolejki Miechów-dworzec (Charsznica)  -  Działoszyce i opis zagadnień komunikacyjnych powiatu!!!
29.05.2007r - Jest mi miło zakomunikować, że podczas niedzielnego (3.VI) przejazdu VII pociągu rozkładowego w trakcie tzw. "krótkiego pociągu Pińczów - Umianowice - Pińczów" na stacji w Umianowicach będzie miało miejsce wydarzenie kulturalne. Będzie nim koncert, w którym wystąpią Uczniowie Szkoły Muzycznej z Pińczowa!!! ZAPRASZAMY!
28.05.2007r -
W związku z poważnymi problemami ze spamem rozsyłanym przez roboty sieciowe, które odnotowaliśmy ostatnio na naszym forum dyskusyjnym zostaliśmy zmuszeni do ograniczenia dostępu niezarejestrowanym uczestnikom. W chwili obecnej forum jest nadal ogólnodostępne dla osób czytających wątki. Natomiast aby zredagować i umieścić swoją wiadomość należy się uprzednio zarejestrować.
27.05.2007r -
Na szlak wyjechał 6 tegoroczny pociąg rozkładowy, jednym z pasażerów był kolega Andrzej, który przygotował dla nas galerię. Jedną z wielu atrakcji był przyjazd na pińczowską stację zorganizowany dla turystów z Buska na pokładzie stylowej gumowej ciuchci!

Dochodząc do dworca kolejki w Pińczowie od strony dworca PKS kolega Andrzej przeprowadził inspekcję szlaku... Władzom Pińczowa należą się słowa wielkiego uznania za piękne utrzymanie najbliższego otoczenia szlaku na terenie miasta i samej stacji w Pińczowie, zresztą zobaczcie sami.

24.05.2007r - Jak mnie poinformowano parowóz pomyślnie przeszedł próbę wodną i teraz jest przygotowywany do odbycia próby ciśnieniowej pod parą!
20.05.2007r -
Sprawozdanie fotograficzne kolegi Piotra Kolasińskiego i Piotra Kałuży z wyprawy do Pińczowa, Młodzaw i Chrobrza oraz z działalności naszej doskonałej kolejkowej strzelnicy stacjonującej na stacji Pińczów, której to jak dotąd nie udało mi się jeszcze stosownie zaprezentować :(

10.05.2007r - Już dawno nie miałem takich dobrych wieści :) 21 maja 2007 zostanie przeprowadzona próba wodna parowozu Px48-1724! Jeśli jędrzejowski czajniczek przejdzie ją pozytywnie zostanie rozpalony na 1 czerwca z pociągiem specjalnym odbędzie próbną jazdę, po czym zostanie przeprowadzona próba ciśnieniowa. Kiedy i ona wypadnie pozytywnie rewizja ma zostać przedłużona do... 2009 roku!!! Trzymamy kciuki, choć według zapewnień nie ma najmniejszych obaw!!! :)))

02-03.05.2007r - Oddaję głos koledze Andrzejowi:

2 i 3 maja - na te dni zaplanowaliśmy wyprawę radiowo - drezynową, związaną tym razem z 10-leciem klubu SP7PIA. Zaczęliśmy tradycyjnie od rozwieszenia anten, oczywiście odciągi były przywiązane do wagonów i śrub... Ponieważ pogoda nie rozpieszczała, w nocy trzeba było ogrzewać. Z tego samego powodu wycieczkę do Hajdaszka skróciliśmy za Jasionną, a drezynę zamieniliśmy na rumuna. Podziękowania dla Naczelnika i Pracowników ŚwKD za możliwość zorganizowania wyprawy.

I zapraszam do jego galerii: